Об’єктом оподаткування для юридичної особи, яка сплачує єдиний податок вважається будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ (п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу).
У платника єдиного податку до складу доходу не включаються суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника (пп. 8 п. 292.11 ст. 292 ПКУ).
Отже платник єдиного податку внески засновників або учасників до статутного капіталу не включає до складу доходу.
Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ (пп. «а» п.185.1 ст.185 ПКУ).
Постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі, зокрема, обмін (пп.14.1.191 ст.14 ПКУ).
Не є об’єктом оподаткування ПДВ корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах, на інші цінні папери, корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах (п.п. 196.1.1 ст. 196 ПКУ).
Отже, операція з внесення грошових коштів до статутного фонду підприємства в обмін на корпоративні права (частки у статутному фонді) не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ, за умови, що такі кошти підтверджені відповідними статутними та розрахунковими документами.
Водночас операція з внесення платником ПДВ до статутного капіталу підприємства інших активів (рухомого та нерухомого майна) є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню за ставкою 20 %, оскільки є операцією з постачання товарів.
Якщо підприємство на дату внесення рухомого та нерухомого майна до статутного капіталу зареєстроване платником ПДВ, воно може відобразити податковий кредит на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН.
Операції з подальшого постачання таких товарів, місцем постачання яких визначено митну територію України, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за ставкою 20%.
При внесені до статутного капіталу підприємства товарів, послуг, операції постачання яких не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, ПДВ не нараховується. При цьому необхідно врахувати, що при здійсненні звільнених від ПДВ операцій застосовуються норми ст. 199 ПКУ щодо пропорційного віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб не включається сума майнового та немайнового внеску до статутного капіталу юридичної особи — емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права (пп. 165.1.44 ст. 165.1 ПКУ).
Отже, сума майнового внеску платника податку — фізичної особи — резидента до статутного капіталу підприємства в обмін на корпоративні права не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Підприємство виступає податковим агентом в частині відображення в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «178» суми грошових коштів або майна, внесених фізичною особою до статутного капіталу.
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…