Це цікаво

Втрата паспорта за кордоном. Куди звертатися і як відновити

Паспорт – є, мабуть, одним з найбільш важливих документів в житті кожної людини. В якості аргументів вказаною можна навести такі:

  1. По-перше, зазначений документ засвідчує особу громадянина, в даному випадку України.
  2. По-друге, документ містить мінімальний, але дуже важливий обсяг інформації, такої як дата і місце народження людини, місце проживання, сімейний стан і тд.
  3. До того ж, як не банально, але паспорт дозволяє візуально ідентифікувати людину, оскільки містить його фотографію.

зміст:

  • Наскільки важливо мати закордонний паспорт?
  • Що робити при втраті паспорта за кордоном?
  • Що потрібно для отримання свідоцтва на повернення?
  • Скільки чекати свідоцтво на повернення?
  • Як полетіти додому зі свідоцтвом на повернення в Україну?

Будь-який громадянин України, який досяг 16-річного віку, може оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, або просто – закордонний паспорт. В даному випадку, зазначений документ дозволяє здійснювати поїздки за кордон, але крім того, також може засвідчити особу, згідно з чинним законодавством України. Закордонний паспорт, в наш час, можна без перебільшень сказати, грає якщо не першорядну, то дуже важливу роль, оскільки важко уявити людину, яка хоча б раз в житті не був за кордоном, хоча б нетривалий час. Зараз, мабуть, у кожного другого слово «відпустка» асоціюється з проведенням часу за кордоном. Отже, незамінним атрибутом для організації свого закордонного проведення часу є закордонний паспорт.

З огляду на вищевказане, безумовно, величезні негативні наслідки матиме втрата закордонного паспорта, особливо, якщо це сталося в чужій країні. У зазначеній статті розглянемо ситуації, при яких у Вас сталася втрата паспорта за кордоном і Вам потрібні рекомендації з приводу подальших дій.

Що робити при втраті паспорта за кордоном?

Безумовно, першою думкою людини в зазначеній ситуації, буде: «що робити, якщо втратив паспорт в чужій країні? Відразу заспокоїмо Вам, що втрата паспорта за кордоном річ ​​неприємна, але вирішувана. Умовно, розділимо Ваші дії на нижченаведені:

Першою дією, згідно зі статтею 16 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі – Закон), є звернення до місцевого органу поліції або виконує його функції з відповідною заявою про втрату закордонного паспорта . Аналогічна ситуація, якщо вкрали паспорт за кордоном. Рекомендуємо Вам вказувати в заяві якомога більше інформації про обставини втрати паспорта, так як не виключено, що відповідні заходи з боку правоохоронців зможуть допомогти знайти втрачений паспорт або вкрав його людини. До заяви Ви можете докласти будь-які докази, наприклад якщо паспорт був зданий Вами співробітникам готелю або готелю, а пізніше був загублений відповідальним за збереження речей особою.

Прийнявши від Вас заяву, співробітники поліції видадуть Вам документ (як правило, таким документом є довідка або талон), який підтверджує звернення в поліцію і дозволяє Вам перейти до наступних дій.

Друге, що слід зробити – це подати заяву про втрату закордонного паспорта в відповідне закордонне дипломатичне установи України, яке функціонує на території країни Вашого перебування. Дипломатичні установи в основному знаходяться в столицях і великих містах. Якщо у Вас залишилася копія закордонного паспорта то, рекомендуємо взяти її з собою, в разі ж її відсутності спробуйте знайти інші документи, наприклад, водійські права або їх копію. Сильно полегшить задачу наявність паспорта громадянина України. У разі відсутності копій та інших документів вам доведеться заручитися підтримкою співвітчизників, які можуть підтвердити вашу особистість. Подача заяви в дип. установа дуже важлива, оскільки саме на даному етапі вирішується питання про видачу Вам іншого документа, що дозволяє Вам повернутися додому – свідоцтво на повернення в Україну.

Згідно зі статтею 27 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», посвідчення особи на повернення в Україну оформляється і видається закордонними дип. установами України на підставі заяв осіб, визначених зазначеним Законом.

Що потрібно для отримання свідоцтва на повернення?

Для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну особою подаються:

  1. заяву затвердженого зразка ;
  2. документ (протокол, довідка і т.д.), виданий компетентними органами держави перебування, що підтверджує факт звернення особи з приводу втрати закордонного паспорта;
  3. дані, що дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні і підтвердити належність до громадянства України. Як вже було зазначено вище, такими даними можуть бути водійські права, документи про освіту, медичні довідки, якщо такі були видані на території України (і містять відомості про Вас як про громадянина України) та інші інші документи.

Якщо ж разом із закордонним паспортом зникли всі ваші документи, наприклад у Вас вкрали гаманець, разом із закордонним паспортом, Вам доведеться знайти кілька людей, готових з упевненістю сказати, що ви – це ви. Знайти таких «свідків» можна серед туристів-слов’ян в готелі або в посольстві. Нерідко, свідками можуть бути розпивають з Вами спиртні напої відпочиваючі, яким Ви вже встигли багато чого розповісти про себе). В крайньому випадку, Вам потрібно буде звернутися за допомогою до своїх друзів.

Крім того, не варто впадати у відчай і в тому випадку, якщо в країні перебування немає ні посольства, ні консульства вашої батьківщини (таких випадків чимало). Тоді буде керувати операцією з вашого порятунку дип. установа в одній із сусідніх країн. Як і у вищезгаданому випадку, Вам зможуть розповісти, що робити якщо втратив закордонний паспорт за кордоном. Алгоритм дій буде аналогічний.

Багато хто може задатися питанням, що робити, якщо втратили разом з паспортом всі засоби, телефон і тд, тобто виявилися абсолютно без можливості отримати допомогу?

Відразу скажемо, що в зазначеному питанні Вам зможе допомогти закордонне дип. установа України, яке, по-перше, зможе надати Вам засоби зв’язку з родичами / друзями, по-друге, зможе отримати на свою адресу поштову та / або грошовий переказ, а також, у разі потреби допомогти з оформленням за кордоном банківської карти. До того ж, не виключено, що співробітники дип. установи нададуть Вам особисту допомогу, наприклад можливість проживання, харчування і так далі, хоча це, скоріше залежить від індивідуальних якостей тієї чи іншої людини.

У будь-якому випадку, звернення в діп.учрежденіе за допомогою, не пов’язаної з оформленням свідоцтва на повернення в Україну однозначно дасть свої плоди.

Скільки чекати свідоцтво на повернення?

В умовах втрати закордонного паспорта в чужій країні, час, на повернення додому грає важливу роль. Тому, для багатьох буде принциповим отримати свідоцтво на повернення в Україну якомога швидше. Згідно ч. 6 статті 27 вищевказаного Закону, свідоцтво на повернення в Україну видається протягом одного робочого дня з дня отримання відповідним закордонним дип. установою України підтверджує інформації з бази даних розпорядника Єдиного державного демографічного реєстру на запит діп.учрежденія про Вас і про Ваших даних (місце проживання, наявності громадянства України і тд). Звертаємо Вашу увагу також на те, що в дип. установі Вам зможуть допомогти відповісти на інші питання, і розповісти більш детально, що робити якщо загубив паспорт в іншій країні

При цьому, термін дії посвідки на повернення визначається посадовою особою закордонного дип. установи виходячи з реальної можливості повернення Вас в Україну, але не може перевищувати 30 днів.

До того ж, важливо пам’ятати, що якщо втратив паспорт в іншій країні, то в подальшому, по приїзду додому людині потрібно буде отримати новий документ. Для цього, як правило потрібно звернутися в ЦНАП або ДМС за місцем видачі втраченого закордонного паспорта.

Як полетіти додому зі свідоцтвом на повернення в Україну?

Оскільки, як уже було згадано, термін дії посвідки на повернення визначається виходячи з реальної можливості повернення Вами в Україну, відповідь на зазначене питання буде залежати від того, як швидко Ви зберете кошти або зробите інші дії (виходячи з конкретної ситуації) необхідні для повернення в Україна.

В ідеалі, якщо у Вас немає жодних перешкод Ви можете повернутися в Україну в день видачі Вам свідоцтва. Тобто, Вам достатньо буде купити квитки на літак, потяг і тд., А також зібрати особисті речі.

Тепер, коли Ви знаєте, що робити якщо загубив паспорт за кордоном, можна підсумувати. Грамотні і послідовні дії з Вашого боку дозволять Вам якомога швидше вирішити зазначену проблему і не зіпсувати і без того не найвеселіше настрій. Втрата паспорта за кордоном, що робити, однозначно не те питання, яке буде Вас турбувати після детального вивчення зазначеної статті.

Джерело: юридичної ресурс Протокол

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Як оскаржити висновок моніторингу ДАСУ: основні кроки

  Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…

1 день ago

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

6 днів ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

3 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

4 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

4 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

4 тижні ago