Головна » Бухгалтеру » Консультації » Втратили касовий чек? Отримати дублікат неможливо!
Консультації

Втратили касовий чек? Отримати дублікат неможливо!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Касовий чек на товари (послуги) – розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), РРО або ПРРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Одним із обов’язкових реквізитів фіскального касового чека є, зокрема, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, дата (день, місяць, рік) та час (година, хвилина, секунда) проведення розрахункової операції, які зазначається в рядку 24 чеку.

При цьому, п. 9 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб’єкт господарювання повинен щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування (далі – Вимоги до РРО) та Вимоги щодо забезпечення виконання фіскальних функцій ПРРО для різних сфер застосування, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 № 199.

Так, відповідно до п. 13 Вимог до РРО, формування Z-звіту повинно виконуватися у такій послідовності:

– друкування фіскального звітного чека і занесення інформації до фіскальної пам’яті;

– обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам’яті;

– створення в електронній формі та внесення інформації Z-звіту до носія контрольної стрічки в електронній формі;

– друкування інформації, що підтверджує обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам’яті та дійсність фіскального звітного чека.

Враховуючи вищевикладене, створення у паперовій та/або електронній формі РРО та/або ПРРО дублікату фіскального касового чеку у разі його втрати функціями РРО та/або ПРРО та нормами чинного законодавства не передбачено, оскільки при створенні Z-звіту відбувається обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам’яті та даний звіт містить підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожним зазначеним кодом окремо з моменту програмування товару (послуги) із зазначенням його найменування, реалізованої кількості, літерного позначення ставки податку на додану вартість і загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги).

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект