Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як діяти єдиннику при розірванні договору та поверненні коштів
Консультації

Як діяти єдиннику при розірванні договору та поверненні коштів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ФОП, платник єдиного податку зобов’язаний вести облік отриманих доходів відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року за № 578, використовуючи відповідну Книгу обліку.

При цьому облік отриманих доходів виконується за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід та окремо зазначаються кош­ти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та отримані готівкою а також у вигляді безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

До складу доходу не включаються:

  1. суми коштів у вигляді авансу чи передоплати якщо вони повертаються покупцю товару (робіт, послуг)
  2. кошти, які були раніше перераховані платником єдиного податку  та внаслідок розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів відбулося їх фактичне повернення
  3. кошти, які надійшли внаслідок повернення товару (пп. 5 п. 292.11 ст. 292 ПКУ)

Дані книги обліку доходів (обліку доходів і витрат) використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, форма якої затверджена вищезазначеним наказом. Відповідно, якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору відбувається у періоді їх отримання, то такі кошти не включаються до складу доходу фізичної особи – платника єдиного податку та не підлягають відображенню у податковій декларації

Якщо повернення таких сум відбувається в іншому податковому періоді, фізична особа – платник єдиного податку зобов’язана включити їх до складу доходу у звітному періоді, в якому ці кошти отримано, та здійснити перерахунок доходу у звітному податковому періоді, в якому відбувається їх повернення.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка