Юридичні консультації

Як перевірити, чи успішно подано дані про бенефіціарів?

Перевірити цю інформацію можна на вебсайті Мін’юсту, яким ми користуємося для отримання відомостей з Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізосіб-підприємців і громадських формувань (ЄДР). Зокрема, на цьому порталі треба обрати вкладку «Перевірка результатів надання адміністративних послуг» (usr.minjust.gov.ua/content/get-documents).

Подавати такий запит логічно не раніше ніж через 24 години після подання документів. Адже держреєстратору дається 24 години на перевірку поданих документів і держреєстрацію відомостей про КБВ або відмову в реєстрації цих відомостей.

Для отримання даних вам треба буде ввести «код доступу». Де його взяти? Таким кодом є унікальний код, розміщений у правому верхньому куті опису документів, який видав держреєстратор при прийнятті документів (код доступу містить від 6 до 12 символів).

Далі. У вкладці, що відкрилася, вам треба буде звернути увагу на рядок «Стан». Якщо в ньому зазначено, що «операція активна» — то держреєстраційна дія пройшла успішно. Можете вважати, що з поданням відомостей про КБВ ви впоралися.

Якщо, наприклад, у рядку «Стан» зазначено «Документи прийнято», то це означає, що документи тільки перебувають у стадії обробки держреєстратором.

Іноді в рядку «Стан» зазначено, що операція активна, але при спробі завантажити документ видається повідомлення про те, що «по даному коду доступу документи відсутні». Хвилюватися за це не варто, документи завантажаться пізніше.

Гірше ситуація, якщо в рядку «Стан» зазначено, що «Документи не прийнято», а при спробі завантажити документ вискакує повідомлення про те, що за цим кодом доступу послуга не завершена. У такому разі з поданими держреєстраторові документами не все гаразд і їх доведеться переподавати. Держреєстратор вам надішле листа з рекомендаціями щодо виправлення «недоліків».

Зазначимо, що також ви можете перевірити, чи оновилися ваші відомості про КБВ, використовуючи безоплатний запит відомостей з ЄДР. Зокрема, слід звернути увагу на рядок «Інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи…».

usr.minjust.gov.ua/content/free-search

Щоправда, цей рядок не такий показовий, якщо раніше в ЄДР за вашим підприємством і так були зазначені КБВ і відтоді вони не змінювалися.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 дні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

6 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago