Консультації

Як перевірити чи закритий ФОП в податковій

Щоб перевірити, чи закритий ФОП, необхідно:

  1. Зайти на сайт Міністерства юстиції України за посиланням .
  2. Вибрати розділ «ОНЛАЙН СЕРВІСИ» (ви перейдете на сайт «ОНЛАЙН-ДІМ ЮСТИЦІЇ»).
  3. Вибрати послугу «ІНФОРМАЦІЯ ІЗ РЕЄСТРУ».
  4. Клацнути по «Перейти».
  5. Вибрати реєстр «ОРГАНІЗАЦІЇ, ОБ’ЄДНАННЯ, ФОРМУВАННЯ – Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
  6. Ввести свій ідентифікаційний код.

На екрані з’явиться основна інформація про фізичну особу-підприємця – назва, коди діяльності за КВЕД, дата реєстрації і т.д.

Коли вказано, що ФОП не перебуває в процесі припинення юридичної діяльності, варто почати процедуру закриття – звернутися до держреєстратора.

Якщо на сайті протилежна інформація (про проходження ліквідації), потрібно провести податкову звірку за місцем реєстрації ФОП. Це єдиний варіант, як перевірити чи закритий ФЛП в податковій.

Заяву держслужбовці розглядають протягом 14-ти календарних днів, призначають дату перевірки, що триває 5 днів. Якщо співробітники податкової знайшли у звітній документації помилки, чи перелік документів був неповним, перевірка може бути подовжена.

Після проведення процедури в податковій службі підприємець отримує акт про проходження перевірки і закриття ФОП. Це причина вважати ФЛП повністю закритим і не турбуватися про подальше нарахування обов’язкових платівок податкової.

ФОП: важливо знати, чи закритий ?

Окрім повної сплати податків за період роботи ФОП, його ліквідація зобов’язує підприємця зберігати звітну податкову документацію ще 1095 днів з дати її останнього використання. Це необхідно не тільки для перевірки податкової під час закриття ФОП, але і у випадку появи юридичних конфліктів, виявлення помилок і т.д. 1095 днів варто рахувати за останнім звітнім податковим періодом, тобто за датою закриття ФОП.

Серед основного, що перевіряє податкова при закритті ФОП – повна звітна податкова документація.

Недостача одного чи декількох документів може обернутися для підприємця штрафом. Тому варто проконтролювати, чи повністю завершена процедура ліквідації ФОП.

Закрити ФОП за допомогою застосунку ДІЯ

Подання заяви: ~ 2 хвилин
Реєстрація: протягом доби (строк закриття у податковій залежить від виду вашої діяльності)
Вартість – безкоштовно

Як отримати послугу

Онлайн

1. Вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).

2. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Уся важлива інформація вже зберігається в системі – ви маєте лише перевірити чи вона вірна та підписати заяву за допомогою вашого електронного підпису.

4. Підписану заяву буде автоматично надіслано до реєстратора, інформацію про закриття буде також надіслано до податкової служби.

5. Статус заяви можна перевірити у кабінеті громадянина. Повідомлення про закриття ФОПа з’явиться у кабінеті та буде відправлено електронною поштою.

Офлайн

1. Вам знадобиться номер платника податків (Реєстраційний номер облікової картки платника податків – РНОКПП) – це те ж саме, що раніше називалося ідентифікаційним номером. Якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, у паспорті має бути відмітка про право використовувати його номер і серію замість номеру платника податків або додатку до ID картки в якому є така відмітка.

2. Заяву треба подати до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Послуга безкоштовна.

3. Для цього заповніть та підпишіть заяву, завантаживши її форму – тут.

4. Якщо ви не можете відвідати ЦНАП особисто, заяву можна надіслати поштою. У цьому випадку підпис на вашій заяві має бути засвідчено нотаріально.

Результат

Реєстратор вносить інформацію про закриття ФОПу до Єдиного державного реєстру та інформує податкову службу, де було зареєстровано фізичну особу-підприємцем, що цей ФОП закрито.

Якщо ви працювали зі спрощеною системою оподаткування, вас буде виключено з реєстру платників єдиного податку й реєстру платників ПДВ. З цього моменту ваш ФОП вважається закритим.

Наступні кроки

Щоб закрити ФОП, ви маєте сплатити податки й надати податкову звітність. Залежно від вашої системи оподаткування умови подання звітності й вимоги будуть дещо відрізнятися:

Якщо ви працювали за спрощеною системою оподаткування, ви маєте сплатити єдиний податок за місяць, у якому закрили ФОП, або за квартал, якщо були у 3-й групі єдиного податку. Після сплати треба подати декларацію платника єдиного податку за квартал, у якому було закрито ФОП (наприклад, якщо ви припинили діяльність ФОПу в травні, слід подати декларацію за 2-й квартал). Подати декларацію можна протягом 40-ка днів після закінчення кварталу. Це можна зробити онлайн у Кабінеті платника податків.

 

Якщо ви працювали за загальною системою оподаткування, ви маєте подати ліквідаційну звітність про майновий стан і доходи протягом 30-ти днів після закриття ФОПу. Ця звітність подається за період з початку року до дня, коли ви закрили ФОП. Протягом 10-ти днів після подання звітності ви маєте сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Ліквідаційну звітність можна подати онлайн у Кабінеті платника податків.

Незалежно від вашої системи оподаткування ви маєте сплатити Єдиний соціальний внесок за місяць, у якому закрили ФОП і протягом 30-ти днів подати ліквідаційну звітність з єдиним соціальним внеском за період з початку року до дня закриття ФОПу. Ліквідаційну звітність можна подати онлайн у Кабінеті платника податків.

Крім сплати податків й подання звітності важливо:

Якщо ви маєте ліцензію (наприклад, на продаж алкоголю або сигарет) – її слід анулювати.

Якщо ви маєте підприємницький банківський рахунок – його слід закрити.

Відмова

Єдина можлива причина відмови – невідповідність відомостей в заяві відомостям, що містяться в Єдиному держреєстрі. Перевірте інформацію, що ви надали, та подайте повторну заяву на закриття ФОП.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

2 дні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

5 днів ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

5 днів ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

1 тиждень ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

1 тиждень ago

Настройки прицела и прочие параметры игрока w0nderful

Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…

1 тиждень ago