Існують сотні рекомендацій про те, як варто готуватися до співбесіди, і більшість з них ви чули. В цій статті зібрані всі ключові поради та в чому полягає їхня важливість.
Подивитися сайт і соцмережі компанії
Ми живемо в часи, коли роботодавці мають можливість перебирати кадрами, оскільки ринок праці перенасичений. Ви можете бути чудовим кандидатом, але, якщо ви не потурбувалися приділити 10 хвилин, аби бодай поверхово дізнатися про компанію — скоріше за все, вони знайдуть такого ж професіонала, як і ви, але більш вмотивованого.
Окрім того, що ви справите хороше враження на представника компанії під час розмови, ви зможете знайти питання, які варто обговорити на співбесіді. Це важливо для вас, оскільки ви теж обираєте собі роботодавця за певними цінностями та політикою.
Підготувати перелік небанальних питань для рекрутера
Чудово розумію, що вам потрібно знати, який у вас буде графік роботи, чи можливо працювати віддалено і які бонуси надає компанія. Проте, по-перше, це вже написано в описі вакансії (в більшості випадків), по-друге, це точно не перші і не єдині питання, які мають вас цікавити.
Роботі ми приділяємо більшу частину життя і погоджуватися на першу-ліпшу пропозицію не варто. Ось декілька прикладів, про що ви можете запитати у рекрутера під час першої співбесіди:
Ці та інші питання допоможуть вам сформулювати думку про робоче середовище та вирішити, чи готові ви проводити десятки годин на тиждень в таких умовах.
Демонструвати щирий інтерес
Цей пункт ніби підсумовує два попередні і саме такі кроки показують вашу вмотивованість та виділяють серед сотень інших кандидатів, які прагнуть знайти хоча б якусь роботу, зовсім не замислюючись про роботодавців.
Показати свою зацікавленість можна багатьма способами: відповідайте на листи, які вам надсилає рекрутер (навіть якщо це просто «дякую» за призначену зустріч), надішліть додаткову інформацію про вас або зробіть щось на додаток до тестового завдання, запитуйте про фідбек, ставте питання, які для вас важливі тощо.
Скоріше за все, коли вам трапиться вакансія вашої мрії, вам не доведеться довго думати над тим, як же продемонструвати ваш інтерес — все буде відбуватися природньо.
Продумати зарплатні очікування
Більшість людей думають, що найкращий варіант — це уникнути відповіді на це питання від роботодавця і спочатку дізнатися бюджет, який пропонує компанія. Проте якщо ви думаєте, що це ставить вас у виграшну позицію, ви помиляєтесь. У будь-якої послуги є своя ціна, і якщо ваша ціна залежить лише від того, що вам пропонують — навряд вас можна назвати професіоналом.
Навіть якщо ви змінюєте сферу діяльності, ви все ще можете зорієнтуватися по зарплаті, виходячи з відкритих даних:
Сформулюйте мінімальну межу, нижче якої ви не готові розглядати пропозиції, або певний діапазон, комфортний для вас. Дайте знати рекрутеру, що ви готові до переговорів. Повірте: якщо ви — підходящий кандидат, а компанія цінує свою репутацію, вам вдасться домовитися про гідну оплату вашої праці.
Підготувати тези відповідей на найбільш поширені питання
Ймовірно, хоч раз в житті ви шукали в Google, про що зазвичай запитують на співбесіді. Серед обов’язкових в більшості випадків є питання про ваш попередній досвід, мотивацію, особисті якості та ситуації, в яких вони проявлялися, та майбутні кар’єрні плани.
Щоб вам було спокійніше під час і без того стресової співбесіди, краще підготувати тезовий «конспект», який допоможе зібрати думки докупи та краще орієнтуватися у своєму досвіді при відповідях на різні питання.
До прикладу, варто підготуватися до наступних запитань:
Якщо ви розглядаєте керівні посади, обов’язково зверніть увагу на такі аспекти вашого досвіду, як вміння давати і отримувати зворотний зв’язок; робота з командою; інструменти і методи, які ви використовуєте в роботі; початкові цілі, які ви ставитимете для себе і команди, працюючи на цій позиції; ваш особистий розвиток, що не пов’язаний із професійною діяльністю тощо.
Крім перерахованих вище ідей, обов’язково враховуйте опис вакансії та вимоги до кандидатів, оскільки саме по цьому буде ставити питання рекрутер.
Бути готовим до незручних питань
Хоч тут і не йде мова про питання, які ставити незаконно (на кшталт, чи збираєтеся ви завагітніти найближчим часом), так чи інакше вам поставлять питання, на які ви не будете знати «правильної» відповіді.
Серед подібних питань можуть бути:
В таких випадках варто відповідати чесно, проте дипломатично. До прикладу, якщо у вас був токсичний керівник, який відхиляв усі ваші ідеї, на співбесіді ви можете пояснити, що у вас із ним не збігалися погляди на розвиток проекту, ви не могли повністю розкрити свій потенціал або просто не зійшлися характерами. В будь-якому разі, краще проговорити подібні аспекти одразу, щоб ви не зіткнулися з такою ж проблемою на новому місці.
Дотримуючись цих базових рекомендацій, ви зможете значно підвищити свої шанси на успіх під час співбесіди, водночас знизивши рівень стресу. Пам’ятайте, що рекрутер зацікавлений закрити вакансію так само, як і ви — знайти роботу. Тому варто докласти певних зусиль, щоб це здійснити.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…