Компанія з декларування податку на прибуток, яка щойно завершилась, знову показала прикру статистику. За підсумками першого півріччя цього року 398 платників Офісу великих платників (а це 26,6% від загальної кількості платників податку на прибуток) – заходяться у стані збитковості.
Збитки, що ними задекларовані, сягають 705,2 млрд грн. 389,4 млрд грн з них – або 55,2% від всіх збитків по Офісу – припадає на банківський сектор.
Але є чимало й інших галузей, з яких можна скласти антирейтинг збитковості за перше півріччя: виробництво хімпродукції (підприємства дали 72,4 млрд грн збитків), металургія (35,5 млрд), оптова торгівля (27,4 млрд), інформаційна та телекомунікаційна галузь (23 млрд).
Ми виділили ТОП-5 підприємств з різних галузей з найбільшими показниками збитковості:
-ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «АЗОТ» – має збитки, що дорівнюють 9% всього обсягу збитків підприємств, котрі обслуговуються в Офісі (без урахування банківського сектору);
-ТОВ «Карпатнафтохім» – 5,4% від усіх збитків (без банків);
-ТОВ «Лайфселл» – 4,5% від усіх збитків (без банків);
-ПрАТ «Рівнеазот» – 4,4% від усіх збитків (без банків);
-ПАТ «Дніпровський меткомбінат» – 4,2% від усіх збитків (без банків).
Характерно, значна кількість компаній не тільки демонструє збитки, що обчислюються десятками мільярдів грн, а й вперто їх нарощує – продовжуючи при цьому активно працювати: виробляти продукцію, торгувати, надавати послуги тощо.
Ось як виглядає антирейтинг компаній – з тих, що супроводжуються Офісом – котрі протягом останніх трьох років (з 2016 по перше півріччя 2019-го) стають дедалі збитковішими (для прикладу ми взяли ті з них, хто демонструє найбільш стрімкий ріст негативних показників):
-ПрАТ «Росава» – за три роки підприємство наростило збитковість на 1100%
-ТОВ «АШАН Україна Гіпермаркет» – за три роки наростило збитковість на 280%
-КП «Харківські теплові мережі» – наростило збитковість на 226%
-ТОВ «ТРИМОБ» – наростило збитковість на 60%
-ПАТ «Дніпровський меткомбінат» – за три роки наростило збитковість на 53%
-АТ ДТЕК «Західенерго» – наростило збитковість на 46%
-ПрАТ «ЗТР» – наростило за три роки збитковість на 16%
Загалом систематично з року в рік декларують від’ємне значення об’єкту оподаткування 212 великих платників Офісу (без врахування банківського сектора) з сумою збитків в 300 млрд грн.
Галузі економіки, по яких маємо найбільшу кількість постійно збиткових підприємств протягом останніх років, розподілилися так:
– підприємства переробної промисловості – 73 суб’єкти господарювання зі збитками на суму 149 млрд грн;
– підприємства оптової та роздрібної торгівлі – 57 с.г., сума збитків 47,9 млрд грн;
– підприємства що здійснюють виробництво, розподілення електроенергії, газу та тепла – 23 с.г.; сума збитків 22,5 млрд грн;
– телеканали та підприємства мобільного зв’язку – 9 с.г.; сума збитків 21,7 млрд грн.
Причинами збитковості найчастіше є перенесення збитків попередніх періодів, або нарахування відсотків за різними видами позик. Можливо, враховуючи такий контекст, доречно було б законодавчо врегулювати питання перенесення збитків або питання обмеження використання терміну від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток.
Довідково
Варто відзначити, що в порівнянні з попереднім звітним періодом (перший квартал цього року) відслідковується позитивна динаміка щодо зменшення як кількості збиткових підприємств так сум задекларованих збитків.
Так, в порівнянні з першим кварталом, кількість збиткових суб’єктів господарювання зменшилась на 11%, або на 47 платників, а сума задекларованих збитків скоротилась на 19,3 млрд грн, або на 2,7%. Вийшли зі стану збитковості 72 суб’єкта господарювання, які за перший квартал декларували 3,6 млрд грн збитків. Ними задекларовано до сплати 433,3 млн грн податку на прибуток.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…