Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту встановлено статтею 192 Кодексу. I для того щоб постачальник отримав право на зменшення ПЗ, мають виконуватись певні умови.
Умова 1. Відповідно до підпункту 192.1.1 Кодексу, якщо внаслідок перерахунку (повернення товару) зменшується сума компенсації на користь платника податку — постачальника, то отримувач зменшує суму ПК за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату коригування.
Умова 2. Постачальник має право зменшити суму ПЗ лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Умова 3. За пунктом25 Порядку № 1307, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів, зокрема повернення товару постачальнику (продавцю), РК, складений постачальником товарів до ПН, яка видана їх отримувачу — платнику ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем товарів.
Враховуючи зазначені умови, робимо таки висновки.
Висновок 1. У разі втрати покупцем статусу платника ПДВ він не може зареєструвати РК. Крім того, він втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його перебування у статусі платника ПДВ.
Висновок 2. Якщо постачальник не має підстав для складання РК на такого покупця, то не має і підстав для коригування ПЗ.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…