Інколи платники податків перераховують до бюджету надлишкові суми податків або ж здійснюють сплату на інший рахунок. В подальшому, виявивши помилку, не всі платники знають про існуючий механізм повернення таких коштів.
Отже ДПС інформує, що згідно з п. 43.1 ст. 43 ПКУ надміру або ж помилково сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику. Для цього платник податку має обов’язково подати відповідну заяву.
Варто пам’ятати, що Податковим кодексом встановлено граничний термін для подання такої заяви. Так платнику відводиться 1095 днів від дня виникнення помилково або надміру сплаченої суми. У випадку, коли платник податку має податковий борг, повернення зайво сплачених коштів можливе лише після повного погашення такого податкового боргу.
Враховуючи те, що час від часу змінюються реквізити банківських установ та бюджетних рахунків, рекомендуємо всім платникам перед перерахуванням коштів до бюджету ознайомитися із інформацією на сайті ДПС в розділі «Бюджетні рахунки»за посиланням щодо діючих рахунків для сплати податків і зборів.
Додатково інформуємо, що з початку 2019 року платникам податків повернуто понад 84 млн. зайво або помилково перерахованих сум податків та зборів.
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…