Інколи платники податків перераховують до бюджету надлишкові суми податків або ж здійснюють сплату на інший рахунок. В подальшому, виявивши помилку, не всі платники знають про існуючий механізм повернення таких коштів.
Отже ДПС інформує, що згідно з п. 43.1 ст. 43 ПКУ надміру або ж помилково сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику. Для цього платник податку має обов’язково подати відповідну заяву.
Варто пам’ятати, що Податковим кодексом встановлено граничний термін для подання такої заяви. Так платнику відводиться 1095 днів від дня виникнення помилково або надміру сплаченої суми. У випадку, коли платник податку має податковий борг, повернення зайво сплачених коштів можливе лише після повного погашення такого податкового боргу.
Враховуючи те, що час від часу змінюються реквізити банківських установ та бюджетних рахунків, рекомендуємо всім платникам перед перерахуванням коштів до бюджету ознайомитися із інформацією на сайті ДПС в розділі «Бюджетні рахунки»за посиланням щодо діючих рахунків для сплати податків і зборів.
Додатково інформуємо, що з початку 2019 року платникам податків повернуто понад 84 млн. зайво або помилково перерахованих сум податків та зборів.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…