Головна » Російська агресія » Як працює програма переїзду до Канади для українців і в чому її вигода
Російська агресія

Як працює програма переїзду до Канади для українців і в чому її вигода

Поділіться з друзями - підтримайте проект

В імміграційній політиці Канади з’явилася приголомшлива можливість, яку неможливо було навіть уявити в мирний час. Канада запустила гуманітарну програму для українців CUAET, яка дозволяє отримати дозвіл на в’їзд у країну та жити там три роки з правом роботи та навчання.

Подарунок небаченої щедрості

Хто не в курсі, така пропозиція – це просто космос. За 12 років, як я допомагаю з імміграцією, ця програма стала тим, про що ніхто навіть не мріяв. Прикро, що приводом для такої щедрості стала війна в нашій країні. Але подарунок усе одно дуже цінний.

Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel (CUAET) – гуманітарна новація канадської імміграційної політики спеціально для допомоги українцям.

Щойно програма запрацювала, ми всією командою сиділи пів ночі, уважно все вивчили та вже подали 16 заявок. Тож інформація гаряча, як пиріжок.

Головні деталі програми CUAET

  1. Заявки розглядатимуть у найкоротші терміни. Канада обіцяє обробляти заявки дуже швидко, але я раджу не будувати плани та не купувати квитки, поки ви не отримаєте на руки всі необхідні для в’їзду документи та дозволи.
  2. Це абсолютно безкоштовно на всіх етапах: вам не доведеться оплачувати ні офіційні збори, ні здачу біометричних даних.
  3. Дозвіл буде дійсний десять років або до кінця дії закордонного паспорта. А в самій Канаді після перетину кордону можна буде залишатися до трьох років. При цьому у вас є право вільно виїжджати та повертатися до Канади.
  4. Разом з CUAET можна також податись на open work permit – це дозвіл на роботу. Якщо ви його отримаєте, то одразу можете працевлаштуватися на тих самих правах, що й громадяни Канади. Більше того, ви не прив’язані до роботодавця. Це означає, що будь-який роботодавець зможе найняти вас на роботу без спеціального дозволу на працевлаштування іноземного співробітника (LMIA). Це на руку канадським компаніям.
  5. Діти та молоді люди до 22 років зможуть здобувати освіту або продовжити своє навчання в канадському коледжі чи виші. Освіта, звичайно ж, швидше за все, платна, але дозвіл на навчання ви вже матимете.

Головна вимога – бути українцем

А якщо бути точніше, мати на руках чинний український закордонний паспорт, паспорт чи інший документ, який підтверджує громадянство.

Також за цією програмою виїхати до Канади можуть і іноземці – родичі громадян України першої лінії: подружжя, громадянські партнери та діти до 22 років. Щоб довести спорідненість, можна надати один з документів:

  • свідоцтво про шлюб або підтвердження громадянського партнерства – документи із зазначенням загальної адреси;
  • свідоцтво про народження;
  • інші документи, що доводять безпосередній сімейний зв’язок.

Про процедуру отримання дозволу

Процедура отримання дозволу є простою і дуже схожою на подачу на звичайну канадську візу.

  1. Спочатку потрібно створити профіль на сайті IRCC. Він буде прив’язаний до вашої електронної пошти – усе за класикою.
  2. Натисніть Apply for visitor visa, transit visa or a study permit та заповніть онлайн-форму. Важливо правильно вказати, що ви подаете саме на CUAET, коли система вас про це запитає.
  3. Паралельно ви можете відразу податись і на open work permit, про який я писав вище. Система є інтуїтивно простою, базової англійської для її освоєння цілком вистачить.
  4. Коли заявку розглянуть – зараз це займає добу – ви отримаєте листа з інструкціями зі здачі біометрії. Вам потрібно взяти його із собою, коли здаватимете свої дані у візовому центрі.
  5. Після отримання рішення у профілі ви повинні отримати або візу, або дозвіл на в’їзд.

Про медичний огляд для тих, хто думає працювати

Тут ситуація неоднозначна: працювати в Канаді без проходження медогляду можна, але не дуже й потрібно. Адже в цьому випадку вам буде недоступна ціла низка професій, які передбачають «близький контакт з людьми».

При цьому чіткого списку немає, тому невідомо, які саме двері будуть зачиненими. Хороша новина в тому, що медогляд можна пройти і після прильоту до Канади протягом перших 90 днів. Ця опція вже платна.

Пандемія нікуди не поділася

Здорово, якщо ви маєте документ, який підтверджує вакцинацію від ковіду. Але якщо ви не встигли зробити щеплення або щепилися частково, ви все ще можете в’їхати в Канаду з цим новим дозволом.

У такому разі доведеться відсидіти карантин і пред’явити результати тестів. Усі, хто прибув до Канади, також повинні використовувати ArriveCAN – це застосунок для відстеження інформації про мандрівників під час пандемії. Його можна завантажити тут.

Приємна новина для тих, хто вже має візу

Припустимо, у вас є туристична віза, що діє. У такому разі подаватися на CUAET з нуля не потрібно. Але ви, як і будь-який інший громадянин України, можете податись на open work permit, якщо в’їхали до країни за своєю візою. Для вас процедура виглядає набагато простіше, ніж для всіх інших.

Що маємо в результаті

CUAET – це дуже цінний подарунок від уряду Канади. Цінний як для тих, хто був змушений покинути Україну не з власної волі, так і для тих, хто завжди мріяв про імміграцію. Нехай це й тимчасова програма допомоги, але це не означає, що після закінчення військових дій в Україні вас одразу випроводять із країни.

У процесі вам потрібно буде визначитися, хочете ви повернутися додому або залишитися в Канаді. У вас завжди залишається можливість змінити статус – для цього потрібно буде подати заяву на Permanent Residence через різні імміграційні програми. Але це вже тема для іншої статті.

Біженство: бути чи не бути

Не бути. Про цей статус вам краще забути. Біженець за канадським законодавством – це людина, яка рятується від репресій та інших погроз усередині своєї країни. Принципи набуття цього статусу працюють зовсім по-іншому.

Якщо ви намагаєтеся отримати статус біженця, то маєте бути готові до того, що розглядати заявку будуть дуже довго. А в разі відмови вам доведеться покинути територію Канади.

У таких випадках я рекомендую не займатися самодіяльністю, а звертатися за допомогою до імміграційного адвоката.

Українці страждають через агресію східного сусіда, і більшість країн, які зараз допомагають урятуватися від війни, сподіваються, що після врегулювання конфлікту люди зможуть повернутися додому.

Це безпрецедентний випадок у сучасній історії. І Канаді, як і багатьом іншим країнам світу, потрібно було якнайшвидше придумати і впровадити нові механізми допомоги. За що Канаді моя особиста подяка, тому що значна частина моєї команди їде жити саме туди.

Джерело: mc.today


Поділіться з друзями - підтримайте проект