Цим законом визначаються особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором із фізособами, на період дії воєнного стану, запровадженого відповідно до Закону про правовий режим воєнного стану.
Відповідно до ст. 13 Закону №2136 призупинення дії трудового договору — це тимчасове звільнення роботодавця від обов’язку забезпечувати працівника роботою і тимчасове звільнення працівника від обов’язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором.
Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.
Дія трудового договору може призупинятися у зв’язку з військовою агресією проти України, що унеможливлює виконання ним роботи.
Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію.
Таким чином, роботодавець зможе призупинити виплату заробітної плати через воєнні дії до того моменту, коли підприємство відновить можливість здійснювати основну діяльність. А відшкодування заробітної плати на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладуть на державу, що здійснює військову агресію (наразі яким чином це здійснюватиметься, невідомо).
Через те що роботодавець призупинятиме дію трудових договорів та виплату зарплати працівникам, вважаємо за доцільне зазначити в наказі (див. зразок) перелік працівників підприємства з обов’язковим ознайомленням під підпис. Це також дозволить уникнути непорозумінь у майбутньому в разі компенсації зарплати працівникам.
У табелі обліку робочого часу працівників призупинення дії трудового договору можна табелювати літерним позначенням «ІН» або запровадити своє позначення, для того щоб відокремити їх від мобілізованих працівників.
Зразок