Головна » Бухгалтеру » Кадровий облік » Як правильно звільнитися директору за власним бажанням?
Кадровий облік

Як правильно звільнитися директору за власним бажанням?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці розповідає, що згідно зі ст. 65 ГКУ управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна й участі в управлінні трудового колективу.

В установчому документі юридичної особи визначають повноваження загальних зборів учасників юридичної особи, у тому числі щодо призначення та звільнення керівника, а також порядок прийняття відповідних рішень.

Призначення та звільнення керівника відбувається на підставі прийнятого рішення загальних зборів учасників юридичної особи.

Однією з підстав припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ст. 38, 39 КЗпП).

Згідно з нормами Кодексу законів про працю України право директора на звільнення за власним бажанням він може реалізувати за умови подання/надіслання за два тижні до дати звільнення відповідної заяви про звільнення за власним бажанням, письмового повідомлення усіх учасників Товариства про його наміри щодо звільнення з посади та скликання загальних зборів учасників Товариства, на яких і має бути вирішене питання щодо його звільнення.

На директора, який ініціює питання про проведення загальних зборів учасників Товариства, покладено обов’язок щодо належного повідомлення всіх учасників Товариства про скликання і проведення загальних зборів учасників у порядку, який передбачено нормами чинного законодавства і Статутом Товариства.

Тож за умови дотримання директором вказаного порядку та вчинення ним відповідних дій учасники товариства зобов’язані розглянути відповідну заяву директора і прийняти рішення щодо його звільнення.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка