Головна » Російська агресія » Як українцям переїхати до США: особливості програми Uniting for Ukraine
Російська агресія

Як українцям переїхати до США: особливості програми Uniting for Ukraine

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У США запустили програму Uniting for Ukraine, яка дає змогу українцям просити гуманітарний пароль у США. Розповідаю, як за цією програмою отримати дозвіл на в’їзд і перебування в США на строк до двох років.

Хто може взяти участь у програмі

Участь в Uniting for Ukraine можуть взяти:

  • громадяни України, які мають чинний український паспорт;
  • їхні найближчі родичі навіть без українського громадянства – подружжя, партнери, неодружені діти до 21 року.

Обов’язкова умова: люди проживали в Україні безпосередньо перед російським вторгненням і переїхали в його результаті.

Щоб взяти участь у програмі, у вас обов’язково має бути спонсор у США. Ця людина візьме на себе фінансову відповідальність за вас. І вона має підтвердити це документально – заповнити форму І-134. 

Форму перевіряє та затверджує Служба громадянства та імміграції США. Спонсора перевіряють на надійність і фінансовий стан.

Хто не може брати участь у програмі

Громадяни України, які перебували в США ще до початку війни, не можуть стати учасниками Uniting for Ukraine. Але такі українці можуть набути тимчасового статусу захисту (TPS). 

Також взяти участь у програмі не можуть діти, які подорожують без батьків чи законних опікунів.

Хто може бути спонсором

Вашим спонсором може стати будь-яка людина, яка легально знаходиться на території США в одному зі статусів:

  • громадянин США;
  • власник Green Card;
  • людина, яка має неімміграційну візу;
  • володар статусу біженця чи той, кому надали політичний притулок;
  • людина, яка має пароль і статус TPS.

Важливо: спонсор несе повну фінансову відповідальність за вас. Таким чином він гарантує, що ви не претендуватимете на соціальну допомогу від держави.

Скільки має заробляти спонсор

Рівень доходу спонсора може бути щонайменше 125% від федерального рівня бідності. Щоб його розрахувати, враховують розмір сім’ї спонсора та кількість людей, які залежать від нього фінансово.

Наприклад, якщо сім’я спонсора складається з двох осіб, рівень річного доходу повинен бути не меншим за $22,9 тис. Якщо в сім’ї є дитина, то річний дохід тільки на цю сім’ю має бути вже $28,8 тис. А якщо така сім’я захоче допомогти українцю, то дохід має бути вже не менше ніж $34,7 тис. 

Детальніше про розрахунок можна почитати тут.

Коли спонсора затвердили

Коли Служба громадянства та імміграції США затвердить форму I-134, яку заповнював спонсор, ви отримаєте листа на свою електронну адресу. У ньому зазначать, що робити далі: 

  • налаштувати обліковий запис в особистому кабінеті імміграційної служби США;
  • підтвердити свою біографічну інформацію там же;
  • підтвердити те, що ви розумієте вимоги щодо дітей віком до 18 років, а також те, що ви виконали вимоги щодо вакцинації.

Достатньо першої дози вакцини, якщо ви готові зробити інші щеплення після приїзду в США. Те, що ви зобов’язуєтеся вколоти наступні дози, ви підтверджуєте в особистому кабінеті.

В Америці обов’язково мають бути щеплення від кору, поліомієліту та COVID-19. Наявність або відсутність вакцинації від кору та поліомієліту теж потрібно буде вказати в анкеті.

Після всіх підтверджень ви отримаєте електронного листа з інструкцією. Необхідно буде зайти у свій обліковий запис на сайті імміграційної служби США й отримати дозвіл на в’їзд у країну. Цей дозвіл дійсний протягом 90 днів.

Тепер ви можете купувати квитки в США. Додатково перед вильотом необхідно здати антиген або ПЛР-тест на COVID-19. Це стосується всіх людей старших від двох років. 

Якщо спонсора не схвалили в імміграційній службі

У цьому випадку вам прийде відповідний електронний лист. Але той самий спонсор або вже інший може ще раз заповнити в США документи про те, що він готовий нести за вас фінансову відповідальність.

Що робити після прибуття до США

Якщо ви пройдете паспортний контроль в аеропорту США, вам нададуть гуманітарний пароль. Саме він дає право подавати заяву, щоб отримати дозвіл на роботу, – форма І-765. Щоб подати заяву, потрібно сплатити державне мито – $410.  

Після прильоту до США протягом 14 днів також потрібно буде пройти медичне обстеження на туберкульоз із тестом на вивільнення гамма-інтерферону.

10 кроків, щоб переїхати в США

Якщо ви можете брати участь у програмі, то алгоритм дій буде таким:

  1. Спонсор із США має заповнити форму I-134 «Декларація про фінансову підтримку» у Службі громадянства та імміграції США. В уряді перевірять, що він зможе фінансово забезпечити вас. 
  2. Після того як спонсора схвалять, ви отримаєте листа з повідомленням.
  3. Далі слід створити обліковий запис в особистому кабінеті на сайті імміграційної служби США.
  4. У цьому особистому кабінеті потрібно підтвердити свої біографічні дані: відповісти на запитання анкети та завантажити фото документів.
  5. Перед вильотом необхідно здати антиген або ПЛР-тест на COVID-19.
  6. Потім вам на пошту прийде лист з інструкцією: потрібно буде зайти до свого облікового запису та завантажити дозвіл на поїздку.
  7. На в’їзд у США ви матимете 90 днів.
  8. Після прильоту в США одержати гуманітарний пароль – на паспортному контролі.
  9. Якщо ви збираєтеся працювати, потрібно подати заяву про дозвіл працювати та сплатити державне мито.
  10. Упродовж 14 днів пройти медичне обстеження на туберкульоз.

Поділіться з друзями - підтримайте проект