Українці, які мають дозвіл на проживання або тимчасовий захист у Чехії, можуть відкрити там бізнес. Дізнатися, як отримати тимчасовий захист у Чеській Республіці, можна в нашій інструкції для переселенців.
Якщо ви вже маєте дозвіл на проживання, ось загальні умови для іноземців, які хочуть почати займатися бізнесом у Чехії:
Якщо ви хочете займатися бізнесом у Чехії, вам потрібно отримати торговельну ліцензію або інший дозвіл. Усе залежить від форми бізнесу.
Фізична особа може стати індивідуальним підприємцем. Це називається osoba samostatně výdělečně činná, або OSVČ. Для цього потрібно в Органі реєстрації підприємців отримати відповідне свідоцтво.
Є два види підприємництва в Чехії:
Відповідно до чеського законодавства, можна створити такі форми юридичних осіб:
Правила ЄС дозволяють створювати ще такі форми:
Якщо ви хочете зареєструватися як приватний підприємець або отримати спеціальний державний дозвіл для свого типу діяльності, ви можете звернутися в Департамент реєстрації підприємців при управліннях міських районів Праги або іншого міста.
Ще ці департаменти називаються Центральні реєстраційні пункти – Centrální registrační místa (CRM).
Єдина реєстраційна форма замінює різні типи форм, що підприємець має подати перед відкриттям та під час ведення бізнесу. Вона дозволяє одночасно:
Дізнатися більше про Єдину реєстраційну форму можна тут.
Ще зареєструвати підприємницьку діяльність можна на сайті Czech POINT.
Ось як зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю в Чеській Республіці:
Більше інформації про відкриття бізнесу в Чехії можна дізнатися в Єдиному контактному пункті – Jednotné kontaktní místo (JKM). Їхні адреси у Празі, Карлових Варах та інших містах є тут.
Компанії, що працюють у Чехії, мають платити податок на прибуток. Зазвичай він становить 19%, але інвестиційні фонди можуть використовувати спрощену систему і сплачувати лише 5%.
Ще є податок на додану вартість. Основна ставка – 21%. Але є й занижені ставки для окремих категорій товарів і послуг. Наприклад, фармацевтичні препарати, дитяче харчування або книги. Занижені ставки можуть бути 15%, 10% або 0%. Залежить від категорії товарів і послуг.
З 2021 року в Чехії запровадили єдиний податок (paušální daň). Ним користуються приватні підприємці, адже він об’єднує три платежі:
Після закінчення року підприємці повинні подати декларацію до Податкової інспекції за місцем своєї діяльності про доходи фізичних осіб. Це варто зробити не пізніше кінця березня наступного року за попередній рік. Якщо вашу податкову декларацію заповнює податковий консультант, цей термін продовжується до кінця червня.
Якщо підприємець вирішив сплачувати єдиний податок, йому не треба подавати декларацію про доходи фізичних осіб, звіт про доходи та витрати до медичної страхової компанії і звіт про доходи та витрати. Достатньо зареєструватися його платником з допомогою цієї форми.
На сайті Міністерства фінансів ви можете порахувати, чи варто вам переходити на сплату єдиного податку.
Детальніше про податки в Чехії є тут.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…