За даними Євростату, німецька економіка – найпотужніша в Європі, а Німеччина вважається однією з найсприятливіших європейських країн для ведення бізнесу. 2021-го року в рейтингу Всесвітнього банку Doing Business
Українці, які переїхали до Німеччини, можуть відкрити в цій країні бізнес. Одна обов’язкова умова – мати дозвіл на проживання в Німеччині. Українці, які прибули до Німеччини після 24 лютого, мають право оформити тимчасовий захист та отримати дозвіл на проживання за спрощеною процедурою.
Перед тим як заснувати компанію в Німеччині, слід переконатись: бізнес справді потрібно запускати саме в цьому регіоні, він приноситиме дохід і позитивно впливатиме на розвиток німецької економіки в цілому. Для цього слід скласти детальний бізнес-план компанії на рік і погодити його в місцевому муніципалітеті.
Є ще одна умова запуску власної компанії в Німеччині. Вона не є обов’язковою, але часто без неї неможливо рухатись далі – це знання німецької мови.
Варто визначитись, яку саме компанію за організаційно-правовою формою ви хочете відкрити.
Приватний підприємець. У разі несплати податків при такій організаційно-правовій формі засновник відповідає перед державою всіма своїми активами.
Найпопулярніша форма організації малого бізнесу в Німеччині – це товариство з обмеженою відповідальністю – німецькою GmbH.Можна вибирати будь-яку сферу: нерухомість, туризм, інформаційні технології тощо. При такій організаційно-правовій формі засновник відповідає перед державою тільки активами компанії, а його власні залишаються недоторканими.
Різниця між mini-GmbH та GmbH полягає в розмірі статутного капіталу. Для mini-GmbH статутний капітал складає від 1 євро – тобто стільки, скільки дійсно потрібно засновнику для того, щоб розпочати бізнес. А для звичайного GmbH статутний капітал складає мінімум 25 тис. євро. Проте засновники mini-GmbH не мають права розподіляти всі дивіденди, поки статутний капітал не досягне 25 тис. євро.Також до mini-GmbH не можна внести статутний капітал у натуральній формі – наприклад, інструментами або транспортом.
Крім того, якщо для звичайного GmbH необхідно скласти окремий статут, то засновники mini-GmbH можуть скористатися так званим типовим статутом або протоколом. Це дозволить заощадити на юридичних послугах і підготовці статуту. Але вносити будь-які зміни до типового протоколу після реєстрації компанії неможливо.
Наприклад, у компанії може змінитись кількість засновників: було два, а стало чотири. До речі, засновником компанії може бути не тільки фізична, але і юридична. Або якщо змінився директор компанії чи розширились його функції.
У Німеччині можна купити вже готовий бізнес або вже зареєстровану компанію. Цей шлях набагато простіший, але і дорожчий. Вартість уже зареєстрованого товариства з обмеженою відповідальністю складає від 33 тис.євро. А вартість чинного бізнесу може бути від 50 тис. євро і вище.
Зазвичай іноземці вибирають компанії у сферах торгівлі, інформаційних технологій, туризму, а також перукарські послуги. Наразі найприбутковішим бізнесом вважається нерухомість, а саме здача в оренду житлової та комерційної нерухомості – офісів і складів.
Щоб купити бізнес, слід скласти договір купівлі-продажу, засвідчити його в нотаріуса та надіслати копії документів до Торгового реєстру та місцевої податкової служби.
За діяльність мінітовариства чи звичайного товариства з обмеженою відповідальністю в Німеччині слід сплачувати такі податки:
Податки в Німеччині слід сплачувати наперед, а не після звітного періоду, як в Україні. Щоквартально підприємець зобов’язаний подати попередню електронну декларацію з ПДВ – до 10-го числа наступного місяця – і сплатити податок. Якщо сума за попередньою декларацією більша за фактичну, у податковій службі роблять перерахунок і виплачують компенсацію.
Послуги бухгалтера складають орієнтовно 70 євро на місяць – усі звіти подають в автоматичному режимі. А ось послуги податкового консультанта щодо річного звіту діяльності компанії коштуватимуть 700 євро.
Якщо компанія українців у Німеччині буде прибутковою три роки поспіль, вони зможуть отримати тимчасову посвідку на проживання в Німеччині терміном на три роки. Про це говорить параграф 21 Закону про резидентів
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…