Електрогенератор належить до необоротних активів, оскільки призначений для використання протягом більше як одного року (п. 4 НП(С)БО 7). Якщо на підприємстві прийнято певний вартісний критерій МНМА, при введенні генератора в експлуатацію слід зважати на нього (п. 5 НП(С)БО 7).
Наприклад, якщо вартісна межа МНМА – 20000 грн (без ПДВ), то генератори вартістю менше цієї суми будуть вважатися МНМА і обліковуватися на субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи», а більше – вже ОЗ на субрахунку 104 «Машини та обладнання».
Амортизація генератора нараховується щомісяця за методом, який визначило для нього підприємство при введенні його в експлуатацію. На нашу думку, якщо генератор призначений не для регулярного використання, а тільки під час аварійного вимкнення електроенергії, доцільніше застосовувати виробничий метод амортизації, який враховуватиме фактичний час роботи генератора. Тоді у тих місяцях, в яких генератор працював менше, сума амортизації буде менше, і навпаки.
Пальне для генератора придбавається так само, як і пальне для автомобіля, зокрема, його можна придбавати на АЗС за різними схемами.
Законодавство не встановлює обов’язок розробити нормативи витрат палива та мастильних матеріалів для генератора, тож це можна зробити з власної ініціативи. Інформацію про витрати палива можна взяти з документації на генератор або визначити норму витрати палива шляхом хронометражу та вимірювання. В останньому випадку результати такого вимірювання фіксуються в акті, який складається комісією, яка здійснила хронометраж і вимірювання.
Списання фактично використаного палива можна оформити актом списання пального на роботу генератора, виходячи з часу його роботи та норми витрат палива. Можна також складати зведений первинний документ на тиждень чи на місяць.
Облік палива для роботи генератора може здійснюватись за такою схемою:
Якщо в баку генератора на кінець місяця залишається невикористане паливо, це не спричиняє жодних наслідків, це паливо буде використане в наступних місяцях.
Амортизація генератора та витрати на його роботу (паливо, ремонт тощо) зменшують фінрезультат за загальними правилами бухобліку. Коригувань фінрезультату для даної ситуації не передбачено.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…