Консультації

Як вивезти дитину за кордон без згоди другого з батьків?

Уряд постановою від 22 серпня 2018 року № 619 внесло ряд важливих змін в порядок виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

З 28 серпня батько (довірена особа з засвідченим нотаріусом згодою) зможе самовільно вивезти дитину до 16 років на місяць за умови пред’явлення рішення суду або органу опіки чи їх копій, засвідчених нотаріально або органом, їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з виїжджають (уповноважує) батьком. Нотаріально засвідчена згода другого з батьків не потрібна.

Без згоди другого з батьків більше ніж на місяць можна буде вивезти дитину з інвалідністю та дитини, хворої важкими захворюваннями. При цьому необхідно пред’явити наступні документи або їх копії, засвідчені нотаріально або органом, їх видав:

  • довідку, видану органом ДВС, приватним виконавцем, про наявність заборгованості по сплаті аліментів (якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці);
  • документ, виданий лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановлених Міністерством охорони здоров’я (якщо сума заборгованості по аліментах становить більше трьох, але не більше чотирьох місяців).

Також вивезти дитину за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків можна буде і маючи на руках довідку про заборгованість по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці , видану органом ДВС, приватним виконавцем .

При тимчасовому виїзді з України громадян на термін до одного місяця при пред’явленні рішення суду або органу опіки та піклування той з батьків, який має намір виїхати з дитиною або уповноважив на це нотаріально посвідчених згодою інших осіб, перевіряється прикордонниками в частині відсутності відомостей по ньому в переліку відомостей про боржників за рішеннями про встановлення побачення з дитиною та усунення перешкод в такому Єдиного реєстру боржників.

Якщо такі відомості в Єдиному реєстрі боржників є, прикордонник відмовляє в перетині державного кордону з дитиною. При цьому прикордонник виносить обґрунтоване письмове рішення із зазначенням причин відмови, один примірник якого видається тому, кому відмовлено в перетині кордону.

Відсутність можливості перевірити в Єдиному реєстрі боржників наявність таких відомостей не може бути підставою для відмови в перетині кордону.

Постанова набирає чинності 28 серпня 2018 року одночасно з Законом про посилення захисту права дитини на належне утримання .

ЮрЛіга

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 дні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

7 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago