Пуер – це особливий чай. На відміну від звичних для нас чорних чи зелених сортів, цей напій з часом не втрачає своїх властивостей, а стає більш смачнішим та дорожчим. Батьківщиною пуера, як і інших листових чаїв, є Китай – там цей напій з’явився три тисячі років тому. А згодом пуер скуштували та полюбили за тисячі кілометрів від Піднебесної: у Франції, Німеччині, інших країнах. З’явився пуер і в Україні, проте знайти справжній витриманий чай не така вже проста справа, але за допомоги досвідчених людей цілком реальна.
«Відпочивати» на поличці 15-20 років і ставати тільки краще пуер може завдяки особливій технології виготовлення, що майже не змінилася за сотні років. Пуер – чай з категорії постферментованих. Листя спочатку збирають з кущів, злегка обробляють (як зелений чай), а потім піддають мікробній ферментації. В результаті виходить унікальний за своїми смако-ароматичними властивостями чай.
Пуер, або «пуерча» – це чай з Пуеру, місцевості в китайській провінції Юньнань. Там на високогірних схилах збереглися чайні плантації, що входять до національного надбання КНР, адже на них, як і століття тому, вирощують чай пуер.
Здавалася б, що може бути складного: хочу спробувати пуер, шукаю та купую. Насправді, коли мова заходить за пуери, слід акцентувати, про який саме напій йдеться. Справа в тому, що сьогодні є два типи чаїв – Шен пуер та Шу пуер. Ці напої відрізняються за технологією виготовлення.
Шен, або витриманий, зелений пуер виробляється за традиційною технологією:
В результаті виходить чайний напівфабрикат – «маоча», який пресують у форми та відправляють дозрівати. Шен пуер перед тим, як виходить у продаж, дозріває мінімум 3 роки. Витриманий чай має вишуканий фруктовий смак з нотами чорносливу та горіхів, який з часом стає більш насиченим та глибоким.
Революція у виробництві пуерів сталася в 70-х роках минулого сторіччя, коли була запроваджена нова технологія прискореної ферментації. З’явився новий чай – Шу пуер. Від класичного способу виготовлення відрізняється тим, що чайне листя згортають у величезні купи, які поливають водою, закривають та нагрівають – процес триває 45 днів. На виході отримають сильноферментований чай – пуер Шу. Виготовлення пуеру триває 1,5 місяці замість трьох років. За смаком та кольором такий напій відрізняється від класичного витриманого пуеру: Шен світлий, м’який, а Шу ближче до чорних сортів. Більше про виготовлення та особливості Шу пуерів можна дізнатися на спеціалізованому сайті https://newtea.ua/uk/chay/chay-puer/vid-shu-pu-er.
Тепер, приступаючи до пошуків справжнього пуеру, ви вже знаєте, що існує два типи цього чаю. Якщо хочете спробувати витриманий чай, то це тільки Шени. Вартість пуеру залежить від його віку: чим старший, тим дорожчий. Починати знайомство можна з чаю 3-5-річної витримки, «золота середина» – 10-річний пуер, а 20-25-річні млинчики – то вже колекційний чай, мрія поціновувачів цього напою.
Як виглядає оригінальній пуер:
Купувати пуер краще в спеціалізованих магазинах, де знаються на гарних чаях. Це може бути звичайна чайна лавка або інтренет-магазин, на кшталт New Tea: https://newtea.ua/uk/chay/puer. Авжеж, оригінальний пуер коштує в рази дорожче чорного чаю з супермаркету, але він насправді того вартий.
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…