Категорія: Консультації

Як заповнити графи 4 – 13 ПН, складеної на суму безкоштовної поставки товарів / послуг

Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 N 957, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за N 1235/26012, із змінами і доповненнями (далі – Порядок N 957).

У зв’язку із прийняттям Закону України від 16 липня 2015 року N 643-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” (далі – Закон N 643) з переліку обов’язкових виключено деякі реквізити податкової накладної.

До внесення відповідних змін до форм податкової накладної / розрахунку коригування, в частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), а також реквізитів, які втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, податкова накладна складаються за формою, встановленою Порядком N 957, але з урахуванням норм Закону N 643.

Пунктом 20 Порядку N 957 визначено, що у разі якщо база оподаткування визначається відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ виходячи із ціни придбання товарів/послуг, собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів, тобто ціна придбання / собівартість / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:

одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання,

іншу – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / собівартості / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до п. 9 Порядку N 957 (15 – складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання; 17 – складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання; 16 – складена на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання).

Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Отже при безоплатному постачанні товарів/послуг продавець складає дві податкові накладні:

одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, яка дорівнює нулю,

іншу – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / собівартості / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

Згідно з п. 15 Порядку N 957 до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме:

до графи 4 – код товару згідно з УКТ ЗЕД;

до граф 5.1, 5.2 – одиниця виміру товарів/послуг;

до графи 6 – кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг;

до графи 7 – ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість ;

до графи 8 – база оподаткування товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за основною ставкою;

до графи 9 – база оподаткування товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків;

до графи 10 – база оподаткування при здійсненні операцій на митній території України з постачання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за нульовою ставкою (згідно з ПКУ);

до графи 11 – база оподаткування при здійсненні експортних операцій, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за нульовою ставкою (пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ);

до графи 12 – база оподаткування товарів/послуг, які звільнені від оподаткування відповідно до ст. 197, підрозд. 2 розд. XX ПКУ та міжнародних договорів (угод);

до графи 13 – загальна сума коштів, що підлягає сплаті.

У податковій накладній, яка надається покупцю при безоплатному постачанні товарів/послуг, графи з 7 по 13 дорівнюють 0.

По материалам: Категорія 101.19 “ЗІР”

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

3 дні ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

3 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

3 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

3 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

4 тижні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

4 тижні ago