У Держгеокадастрі рекомендують внести зміни до документації землеустрою, яка стала підставою для формування земельної ділянки, яка накладається на іншу.
Наявність накладень земельних ділянок є підставою для відмови у реєстрації такої земельної ділянки, однак якщо в особи виникло право на земельну ділянку раніше незалежно від внесення до земельного кадастру, то таку ділянку зареєструють з подальшим виправленням помилок. Про це під час пресконференції на тему: «Два місяці ринку землі – перші результати. Презентація регулярного інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні» повідомив «Судово-юридичну газету» перший заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко.
«Мільйони земельних ділянок були перенесені до електронного земельного кадастру в автоматизованому режимі із так званого державного реєстру земель. До 2013 року в кожному місцевому органі земельних ресурсів велись якісь реєстри в паперовій чи електронній формі. Це був державний Реєстр земель. Після 2013 року все вноситься в Національну кадастрову систему – це єдина електронна база даних. З державного реєстру земель (розрізнених баз даних) перенесли в кадастр в автоматизованому режимі, зрозуміло, що якість була різна, і це призвело до сотень тисяч і навіть мільйонів накладень. Але вона вирішується, є механізм виправлення помилок», – зазначив він.
За словами Анатолія Мірошниченка, якщо є дві земельні ділянки, які накладаються, то треба внести зміни до документації землеустрою, яка стала підставою для формування земельної ділянки.
«Не завжди це зробити просто, але механізм такий є. Останнім часом Держгеокадстр займає позицію, що відмова у реєстрації нових земельних ділянок у зв’язку з накладкою не повинна бути механічною. Закон передбачає, що в разі накладення, нова ділянка не може бути зареєстрована. Точніше наявність накладень є підставою для відмови у реєстрації земельної ділянки. Але це положення ми намагаємося застосовувати з іншими положеннями закону. Якщо в особи виникло право на земельну ділянку раніше незалежно від внесення до земельного кадастру, то вже це право існує. Людина повинна отримати можливість реалізувати це право. Якщо не вдається виправити цю помилку і якщо є переконання, що ця ділянка лежить правильно, то наразі офіційна позиція Держгеокадастру полягає в тому, що ділянку треба реєструвати незалежно від наявності накладки, але це не означає, що помилки не треба виправляти. І ця робота ведеться»,
– сказав чиновник.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…