Головна » На правах реклами » Як здійснюють контроль якості нафтопродуктів?
На правах реклами

Як здійснюють контроль якості нафтопродуктів?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Для будь-якої продукції якість – одна з найважливіших властивостей. Нафта не є винятком. Враховуючи це, всі нафтопродукти регулярно проходять перевірку.

Здійснюють контроль уповноважені органи та лабораторії. Вони оцінюють, за яких умов перевозяться нафтопродукти, і навіть які якості вони мають на видачі споживачеві.

Компанія «Власна АЗС» у Києві пропонує обладнання для заправних станцій, в тому числі очисні фільтри, резервуари для зберігання палива, що відповідають усім вимогам.

Які випробування проводяться фахівцями у ході інспекції?

Під час перевірки фахівцями прийнято проводити відповідні дослідження та аналізи. Усі вони поділені на чотири основні групи:

  1. Перевірка на відповідність до нормативних документів.
  2. Приймально-здатні.
  3. Арбітражні.
  4. Контрольні.

Перший тип випробувань проводиться у таких випадках:

  • У процесі виробництва.
  • Якщо порушені пломби під час розвантаження.
  • Коли товар прибув без паспорта.
  • У разі, якщо виявлено порушення цілісності тари, в якій здійснювалося перевезення.
  • Якщо дані, зазначені у паспорті, не відповідають реальним характеристикам товару.

Другий – на етапі приймання та під час відпустки продукції. Проби забираються перед зливом із резервуару та перед відправленням транспортного засобу.

Аналізи третього виду потрібно робити, якщо виникли розбіжності між виробником та покупцем. Проби можуть відбиратися для вивчення деяких показників або за всіма якісними характеристиками.

Контрольні дослідження проводяться відразу після зливу рідини з ємності, в якій її перевозили, якщо здійснювалися перекачування, а також за тривалих термінів зберігання. Для бензинів їх роблять кожні півроку, для інших горючих матеріалів – не рідше, ніж один раз на 12 місяців.

Основні вимоги до якості нафтопродуктів

Нафтопереробна промисловість постачає на ринок досить широкий асортимент різноманітних нафтопродуктів. Вимоги до всіх них різні та залежать від конкретного товару.

Якість нафтопродуктів визначають їх властивості та характеристики, які згідно з нормативними документами можна поділити на три групи:

  1. Експлуатаційні. До них відносять випаровуваність, горючість, мастильні здібності та займистість.
  2. Фізико-хімічні. Вони характеризують склад речовини. Його щільність, склад, в’язкість та теплоємність.
  3. Технічні. Це вибухо- та пожежонебезпечність продукту, токсичність, його фізична та хімічна активність. Виявляються вони у процесі зберігання та транспортування продукту.

Основні правила зберігання палива на заправках

На АЗС продукти нафтопереробки, як і саму нафту, прийнято зберігати у спеціальній тарі з металу, під чи над землею. Розташування цих контейнерів також регламентовано, затверджується воно інженером підприємства та прописується у відповідній документації. Відповідно до нормативних даних нафту та інші легкозаймисті речовини прийнято зберігати на складах так:

  • У багатокамерних контейнерах дозволено одночасно зберігати бензин та дизель.
  • Продукція, що перебуває на складах, повинна в обов’язковому порядку проходити регулярні та позапланові перевірки, всі показники яких документуються в спеціальних журналах.
  • Рівень рідини в резервуарі повинен перебувати на 150 – 200 мм нижче за граничну межу.
  • Заповнюються бочки, зазвичай, на 95 відсотків.
  • Начальник станції зобов’язаний щодня проводити ретельний огляд складів, перевіряючи ємності на цілісність та герметичність.

Якісну тару для збереження нафтопродуктів на АЗС можна купити не тільки в Києві, а й по всій Україні, звернувшись до компанії «Власна АЗС». Офіс підприємства знаходиться за адресою просп. Повітрофлотський, 94-Б. Також зв’язатися з менеджерами можна за телефоном 096 739 40 40. Ви залишитеся приємно здивовані асортиментом, обслуговуванням та прийнятними цінами.


Поділіться з друзями - підтримайте проект