Верховна Рада ухвалилазакон 5600 про підвищення ставок податку для тих, хто продає квартиру чи іншу нерухомість.
Так, цим законопроектом пункти 172.1 та 172.2 статті 172 Податкового кодексу викладено у новій редакції.
Зокрема, у п. 172.1 зазначено, що не оподатковується один продаж (обмін) протягом одного податкового року, за умови знаходження такого майна у власності платника податків понад 3 роки:
1) житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці);
2) земельної ділянки, яка не перевищує норми безоплатної передачі, визначені статтею 121 Земельного кодексу залежно від її призначення;
3) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податків у власність у процесі приватизації земель державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю) , а також таких земельних ділянок, отриманих платником податків у спадок.
Умова знаходження такого майна у власності платника податків більше 3 років не поширюється на майно, одержане платником податків у спадок.
У п. 172.2 ПК встановлюється, що громадянин має сплатити 5% податку, якщо:
1) він отримав прибуток від продажу протягом звітного податкового року другого об’єкта нерухомості із зазначених вище (у пункті 172.1);
2) він отримав дохід від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у пункті 1 цієї статті (тобто, якщо об’єкт продається вперше за рік, але не виходить до вищезазначеного списку);
3) він отримав дохід від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних отриманих у спадок об’єктів нерухомості.
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості (крім операцій з відчуження житлової нерухомості банками у порядку звернення стягнення за договорами іпотеки, що забезпечують кредит, наданий в іноземній валюті) із зазначених у пункті 172.1 цієї статті або від продаж другого та наступних об’єктів нерухомості, не зазначених у пункті 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, крім випадків, якщо зазначене в цьому абзаці майно отримано платником податку у спадок.
Отже, ставка податку у разі становить 18%.
Дохід від продажу об’єктів нерухомості, зазначених в абзаці другому пункту 172.2 цієї статті, може бути зменшено на документально підтверджені витрати на придбання об’єкта нерухомості, розташованого на території України.
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…
Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…