Не всі українці мають змогу відрізнити такі поняття, як “субсидія” та “пільга” на комуналку. Більш того, деякі люди вважають ці назви однією виплатою. Але, ці осередки дещо відрізняються, тому на сайті Пенсійного Фонду (ПФУ) надали детальну інформацію про них. Офіційна публікація з’явилася 11 жовтня, тому є актуальною для всіх громадян України.
Як видно з повідомлення, обидві послуги є допомогою держави. Вона надається з метою заощадження на оплату рахунків, купівлю скрапленого газу або інших видів палива. А, щоб заробити додаткові гроші, можна використати Віп казіно сайт для активації популярних автоматів від відомих виробників.
Основні відмінності між “субсидією” та “пільгою”
У повідомленні ПФУ зазначено, що обидві послуги надаються з урахуванням різних вимог. І, взагалі, це дві різні категорії виплат. Тож:
- Субсидія призначається родинам, які мають недостатні сукупні заробітки, щоб сплатити рахунки у повному обсязі. Іншими словами, це дотація, яка цілком залежить від поточного матеріального становища;
- Пільги на оплату комуналки – це перевага, яку мають змогу отримати від держави деякі категорії населення. До прикладу, це можуть бути члени сімей ветеранів Другої Світової або, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
На додачу, пільги розраховуються за наявністю одного з двох показників. Перше – без урахування щомісячного заробітку. Друге – з урахуванням середнього доходу сім’ї за один місяць. Також, ПФУ додав, що навіть у разі наявності права на обидві виплати, людина буде отримувати лише одну допомогу. На додачу, подібні виплати призначаються у місяць, коли зареєстровано звернення, й триває до кінця опалювального сезону.
Як зробити перевірку наявності допомоги від держави щодо сплати комунальних рахунків
Тим часом не кожна людина знає, як перевірити наявність подібної допомоги онлайн. Найпростішим шляхом є пошук у відкритому реєстрі отримувачів субсидій. Але, для цього потрібно заповнити коротку форму з даними.
Серед важливої інформації треба зазначити: регіон, населений пункт, назву вулиці, а також номери будівлі та квартири. Далі, відчиниться вікно, у якому можна побачити, чи призначена субсидія за конкретними даними. Більш того, там буде вказано розмір та період дії цієї допомоги. І насамкінець, готова довідка включатиме попередні субсидії та їхній розмір.
Перевірку можливо зробити й через вебпортал ПФУ. Для цього потрібно пройти авторизацію за допомогою електронного підпису, або через застосунок Дія. Рішення щодо ухвалення або відмови приймається ПФУ протягом 10 днів після звернення.
Також, потрібно пам’ятати, що є два періоди отримання цих пільг. По-перше, це субсидія на неопалювальний сезон, яка починається з 1 травня і закінчується 30 вересня. По-друге, це допомога під час опалювального сезону, який триває з 1 жовтня по 30 квітня. При цьому, додаткових документів від родини не потрібно.