Юридичні консультації

Яким чином працівник, який працював на підприємця нелегально, може довести факт трудових відносин?

Довести факт трудових відносин можливо в судовому порядку.

Так, згідно ст. 232 Кодексу законів про працю України у судовому порядку розглядаються трудові спори працівників про оформлення трудових відносин у разі виконання ними роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи. Для захисту своїх прав працівнику необхідно надати до суду позовну заяву, в якій зазначити період роботи, посаду (професію), за якою його було залучено до роботи, вказати безпосередню роботу, яку працівник  виконував, кому в процесі виконання роботи був підпорядкований, який режим роботи та тривалість робочого часу була визначена роботодавцем, зазначити факт не внесення запису до трудової книжки про прийом на роботу, вимагати від суду визнати відносини між працівником  та роботодавцем трудовими, зобов’язати роботодавця внести запис про роботу до трудової книжки, виплатити заробітну плату.

Відповідно до ст. 235 Кодексу законів про працю України при винесенні рішення про оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

Додатково: Звернутись до суду з позовом можливо за місцем проживання особи або за місцем знаходження підприємства. Відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що при зверненні до суду у справах про стягнення заробітної плати судовий збір не стягується, тобто звернення до суду є безкоштовним.

Управління Держпраці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Логістика вантажних перевезень між областями України

Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…

6 днів ago

Як оскаржити висновок моніторингу ДАСУ: основні кроки

  Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…

1 тиждень ago

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

2 тижні ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

1 місяць ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

1 місяць ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

1 місяць ago