Головна » Бухгалтеру » Консультації » Яким чином складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної
Консультації

Яким чином складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПК) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних .
     Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
     Тобто, якщо платником податку безпідставно складено зведену податкову накладну відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ та зареєстровано її в ЄРПН, то платник податку на дату виявлення помилки складає розрахунок коригування, в якому виводяться в «0» показники такої зведеної податкової накладної
     У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер такої безпідставно складеної зведеної податкової накладної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ.
     У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «Х», яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (позначка «Х» не проставляється).
     У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній податковій накладній до якої складається розрахунок коригування (у даному випадку код ознаки 2).
     При цьому у графі 2.1 розділу Б табличної частини розрахунку коригування зазначається код причини 202, що відповідає причині коригування «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. п. 199.1 ст. 199 ПКУ».
     Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, який склав таку зведену податкову накладну.

ЗІР 101.15


Поділіться з друзями - підтримайте проект