Кадровий облік

Який обов’язкові документи має містити особова справа працівника на підприємстві і яка відповідальність передбачена за їх відсутність?

Особова справа працівника формується після укладення трудового договору та видання наказу про прийняття на роботу.

Порядок формування особових справ слід шукати у Правилах організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 р N 1000/5.

Так, відповідно до п. 12 підрозділу 2 розлілу IV Правил, в особових справах, що формуються впродовж усього часу роботи посадової особи в установі, документи групуються в хронологічному порядку в міру їх поповнення в такій послідовності:

– внутрішній опис документів справи;

– заява про прийняття на роботу (контракт);

– направлення або подання;

– особовий листок з обліку кадрів;

– автобіографія;

– документи про освіту (копії);

– копії або витяги з розпорядчих документів (наказів, розпоряджень) про призначення, переведення на посаду, звільнення працівника тощо;

– доповнення до особового листка з обліку кадрів;

– довідки та інші документи.

Копії наказів, розпоряджень про стягнення, заохочення, зміну прізвища працівника тощо до особової справи не включаються. Ці відомості вносяться в доповнення до особового листка з обліку кадрів або до трудової книжки.

Щодо відповідальності, то неведення особових справ, відсутність належним чином внесених записів (зокрема, відповідно до п. 2.5 розділу 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затв. наказом Мінпраці від 29.07.93 р. N 58), інші порушення, що стосуються ведення особових справ, за результатами проведення перевірок органами Мінпраці посадові особи підприємства можуть бути притягнуті до відповідальності за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адмінправопорушення. Про відповідальність за порушення обліку особового складу на підприємстві Мінпраці надавало роз’яснення, наприклад, у листі від 13.05.2010 р. N 140/13/116-10.

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: працівники

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 дні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

7 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago