Якщо у фізособи-підприємця та особи, яка проводить незалежну професійну діяльність, є наймані працівники, вони нараховують ЄСВ, як і інші роботодавці — платники ЄСВ, з 1 січня 2016 року за ставкою 22% на нараховані зарплати своїх працівників.
Що стосується порядку визначення бази нарахування ЄСВ «за себе», то порівняно з минулим 2015 роком він не змінився.
Фізособи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (крім пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу), сплачують ЄСВ самостійно за себе в обраному ними розмірі. Але такий розмір ЄСВ не може бути більшим від максимальної величини бази нарахування ЄСВ (з 01.01.2016 р. по 30.04.2016 р. це 34450 грн) і не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску, з 01.01.2016 р. по 30.04.2016 р. це 303,16 грн (п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Фізособи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини, й не менше від розміру мінімального страхового внеску. У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу (прибутку), вони мають право (а не зобов’язані) визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…