За яких умов можна подавати відомості про місце проживання, що були внесені до е-паспорта.
З 1 грудня 2021 року став чинним Закон «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».
Передбачається, що місце проживання особи, зареєстроване до набрання чинності цим Законом, не підлягає повторній реєстрації.
Для підтвердження інформації про місце проживання (перебування), зареєстроване до 1 грудня 2021 року, особа може подавати відомості про місце проживання, що були внесені до паспорта-книжечки, е-паспорта, е-паспорта для виїзду за кордон чи витягу з реєстру територіальної громади.
Також цей закон зазначає, що з дня запровадження доступу до відомчої інформаційної системи, але не пізніше 1 березня 2022 року, інформація про місце проживання (перебування) особи підтверджується також із зазначеної відомчої інформаційної системи.
Перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб у коментарі зазначив:
«З 1 березня всі органи влади не мають права просити прописку. У них буде доступ до сервісу. Посадова особа, яка має на це право, в один клік буде отримувати інформацію, про те, де ви мешкаєте. Довідки не потрібні».
Окрім того, у Законі передбачено, що Державна міграційна служба забезпечує можливість здійснення перевірки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності відомостей щодо адреси місця проживання (перебування) особи.
Це робиться за запитом органів влади та за бажанням особи, адреса місця проживання (перебування) якої перевіряється, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.