Консультації

З 14 жовтня діють зміни до порядку блокування ПН та РК: що змінилося?

КМУ все ж таки змінив Порядок блокування ПН та РК. Сьогодні, 13 жовтня, зʼявився текст постанови від 12.10.2022 р. №1154. Вона набрала чинності 14 жовтня у зв’язку з опублікуванням в «Урядовому кур’єрі» №221/2022.

А тепер розглянемо зміни.  

За змінами, внесеними до Порядку №1165 Постановою №1154, не будуть підлягати моніторингу на відповідність критеріїв ризиковості тільки РК, складені до ПН на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.

Тож більшість РК на зменшення буде підпадати під моніторинг.

Також внесено зміни до п. 6 Порядку №1165. Завдяки змінам зупинення реєстрації ПН та РК буде відбуватися не тільки щодо складених ПН та РК, а й поданих на реєстрацію. На практиці це буде означати, що при реєстрації РК на зменшення покупцем-платником ПДВ ці РК можуть бути заблоковані.

Деталізовані умови неврахування таблиці даних

За новою редакцією п. 19 Порядку №1165 комісії ДПС зможуть приймати рішення про неврахування таблиці даних платника податку, що врахована в автоматичному режимі, у разі коли:

  • щодо платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (додаток 4), визначених у пунктах 1-5 додатка 1; 
  • до контролюючого органу надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

Зміни до критеріїв ризиковості

За першим критерієм ДПС перевіряє віртуальні залишки ризикових товарів і у разі перевищення реалізуємих товарів над залишками у 1,5 рази має право блокувати реєстрацію ПН. Перелік цих ризикових товарів дуже великий. 

Але з урахуванням змін ДПС буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів

Буде виключено норму щодо переважання в такому залишку (понад 50%) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному вебсайті ДПС.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 дні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

1 тиждень ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago