Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » З 15 березня нові правила поховання: які нововведення?
Ініціативи законотворців Консультації

З 15 березня нові правила поховання: які нововведення?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Українські морги з 15 березня не зможуть прийняти тіло без проведення судово-медичної експертизи трупа.

З 15 березня в Україні вступають в силу зміни до кримінально-процесуального кодексу, згідно з якими, без дозволу судді навіть поховати померлу вдома людину буде неможливо.

Зокрема, змінюються терміни розслідування справ. На особливо тяжкі справи відвели всього 18 місяців, на розслідування справ середньої тяжкості – 12 місяців, а на більш дрібні злочини – 6 місяців.

Як зазначають експерти, відповідні зміни дозволять оскаржувати необґрунтовані звинувачення і припинити затягування справ у судах, через що страждають як потерпілі, так і ті, кого без будь-яких підстав звинувачують в тих чи інших злочинах.

Раніше, якщо людина помирала вдома, то викликали швидку медичну допомогу та слідчо-оперативну групу. Медики констатували смерть людини, а слідчі відкривали кримінальне провадження і відправляли тіло в морг з постановою на проведення судово-медичної експертизи. Без такої постанови морг не може прийняти тіло.

У випадках, коли померлий був похилого віку, довго хворів, знаходився під наглядом лікаря в домашніх умовах – лікар просто виписував довідку про відсутність слідів насильницької смерті і можна було обійтися без розтину.

З 15 березня цей порядок буде таким. Слідчим заборонять призначати експертизу, але зобов’яжуть звертатися за дозволом на проведення експертизи в суд. Час, відведений на отримання такого дозволу -72 години.

Як стверджує екс-заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Григорій Мамка, вступ в силу цих поправок викличуть шквал скарг родичів померлих. “Що робити з трупом? Ніхто не розуміє, де він буде лежати. У домашніх умовах утримувати неможливо. Без рішення суду морги приймати тіло для проведення розтину і першочерговим судово-медичної експертизи не будуть. Який би смертю не помер чоловік: природною чи насильницькою. Якщо людину вбили, взагалі завал: поки будуть чекати дозвіл на експертизу, втратять докази. Думаю, що отримаємо великий шквал скарг родичів, які будуть ображені тим, що тіла не приймають в морги “, – стверджує Мамка.

Юристи вважають, що тіло при будь-якому умови повинні відправляти в морг. А ось розтин повинні робити вже за рішенням судді.”І що робити в цей термін? Не думаю, що труп буде лежати вдома. Я на це сподіваюся. Його повинні повезти в морг. Але там не зможуть приступити до розтину, поки не отримають рішення суду. Тому морги будуть переповнені”, – вважає юрист Олександр Климчук.

за повідомленнями РБК Україна


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки