Категорія: Консультації

За інформацією про стан ПДВ-рахунки слід звертатися тільки в ДФСУ

На численні запити платників, що надходять на гарячу лінію  та листи з питань функціонування системи електронного адміністрування ПДВ Держказначейство повідомляємо наступне.

Платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі на суму податку, обчислену за формулою, визначеною у пункті 200¹.3 статті 200¹ Податкового кодексу України.

Суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі обчислює Державна фіскальна служба України. Вона ж оприлюднює на офіційному веб-сайті алгоритми обрахунку показників формули обчислення зазначеної суми та джерела їх формування.

Казначейська система електронного адміністрування податку на додану вартість працює повністю в автоматичному режимі та передає інформацію до Державної фіскальної служби про стан рахунків в режимі реального часу (on-line).

Свідченням цього є те, що платники не укладають з Казначейством договорів про розрахунково-касове обслуговування електронних ПДВ-рахунків, не подають установчих документів, карток із відбитками печатки та зразками підпису службових осіб тощо.

Тобто, Державна фіскальна служба отримує від Казначейства в режимі реального часу (on-line) повну інформацію щодо рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ для подальшого відображення в формулі, визначеній пунктом 200¹.3 статті 200¹ Податкового кодексу України.

Казначейство забезпечує роботу системи електронного адміністрування податку на додану вартість в межах повноважень, визначених Податковим кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України від 16.10. 2014  №569 та в чіткій відповідності до вимог Угоди про інформаційне співробітництво між Державною фіскальною службою України та Державною казначейською службою України.

Усі операції щодо відкриття/закриття рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, перерахування сум податку з них, а також повернення помилково або надміру сплачених коштів тощо здійснюються Казначейством виключно на підставі Реєстрів Державної фіскальної служби України (пункти 5, 7, 21 та 26 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №569).

Враховуючи зазначене та відповідно до пунктів 6 та 13 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №569, повну інформацію про стан свого електронного рахунка, його реквізити, суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі тощо платник податку може отримати тільки в Державній фіскальній службі України.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

2 дні ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

4 дні ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

3 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago