“Чи є сенс читати законопроект, що ще незареєстрований у ВРУ?” запитали себе у Мінфіні та… розкритикували законопроект “Про Національне бюро фінансової безпеки України”.
І – дарма. Якщо зазирнути до тих змін, що вносяться до інших нормативних актів вказаним законопроетом, то МінФін мав би зрозуміти – державний бюджет буде надійно захищений. Одразу попереджаю – сам законопроект я ще не читала і тому анічого про нього сказати не маю права. Однак, я вивчила порівняльну таблицю до проекту і ось які нововведення на нас очікують.
Слідчі будуть узгоджувати проведення перевірок та ревізій із прокурором.
Бюро розслідуватиме, у тому числі: і ухилення від сплати податків, і фіктивне підприємництво і фальсифікацію фінансових документів.
Було б добре, якби в Законі Про НБФБ працівників бюро зобов’язали б детально описувати кожний документ, що витребовується без отих звичних: “та інші, що стосуються цієї господарської операції”.
Інакше нещасні щасливі платники податків, вірніше їхні посадові особи мають шанс втратити від 4250,00 грн. до 6800,00 грн., якщо забудуть про якусь нещасну ТТН-ку або специфікацію. Але добре, що такого платника може захистити суд.
Нова стаття в Кримінальному кодексі – 191-1 – Привласнення розтрата або заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживанням службовим становищем. Отже, ви просто змушені будете платити всі податки вчасно. Будьте обережні з податковим кредитом з ПДВ – якщо Вам у житті трапиться … дуже працьовитий працівник Бюро, що дбає про бюджет (головно свій), то може звинуватити вас у тому що Ваш податковий кредит – це заволодіння бюджетними коштами.
При цьому, зверніть увагу на примітку № 2 до ст.212 ККУ – під фактичним ненадходженням до бюджетів чи державних цільових фондів коштів розуміється несплата у порядку та строки, встановлені законом, узгоджених грошових зобов’язань. От тепер державні підприємства точно позбудуться керівництва. А у випадку, коли банк збанкрутує саме в момент сплати податків щасливим платником, то такому платнику доведеться йти до суду і доводити, що він-то сплатив податки вчасно і всі претензії до банку (не хвилюйтеся. Тут на стороні платників податків Верховний суд ;р).
Це ст.222-2 ККУ. Нова. Це, коли нечесні бізнесмени хочуть отримати бюджетне відшкодування. Не зовсім зрозуміло як їм це вдається за умови дії СЕА ПДВ та СМОРК. Але нечесні бізнесмени люди скрізь підступні і мабуть мають власних хакерів. І, судячи з того, що під великим розміром вказана сума у 17000 грн., то вимагання від бюджету й однієї гривні бюджетного відшкодування призведе до розслідування Бюро. Бухгалтери – будьте уважні і не переплутайте рядки в декларації! З іншого боку, СМОРК дбає про Вас і накопичення бюджетного відшкодування загрожує лише великим платникам податків.
Для здійснення оперативно-розшукової діяльності (далі – ОРД) буде достатньо наявності аналітичної-інформаційного документу органів НБФБ (див. главу 3 законопроекту). Однак для проведення ОРД потрібно завести справу за постановою, що затверджена начальником підрозділу детективів органу Бюро.
Вони (працівники Бюро) можуть вас слухати, але не можуть бути членом партії. І вони можуть обробляти Ваші персональні дані без отримання Вашої згоди.
Директора бюро звільняє Президент за поданням Верховної Ради.
Отже, приблизне уявлення ми з Вами тепер маємо, щодо того, що на нас може чекати. Але для детальнішого розуміння слід вивчити сам Законопроект і знати, що його проголосують, адже, як Ви знаєте – МінФін хоче власний.
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…
Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…