Ініціативи законотворців

За підроблення документів, що стосується проведення профілактичних щеплень, планують встановити кримінальну відповідальність.

Уряд схвалив розроблений фахівцями МОЗ проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень”. Законопроект поданий на реєстрацію до Верховної Ради України. 

Так, необхідність встановлення кримінальної відповідальності за підробку документів, що стосується проведення профілактичних щеплень, спричинена насамперед необхідністю забезпечення епідемічної безпеки як складової частини національної безпеки України в умовах пандемії COVID-19.

З огляду на те, що в діючий редакції Кримінального кодексу України відсутня кримінальна відповідальність за підроблення документів, що стосується проведення вакцинації, законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 321-3.

Зокрема зазначається, що використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, – карається штрафом від 17 000 грн до 34 000 грн або обмеженням волі на строк до двох років.

За внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб будуть карати штрафом від 34 000 грн до 68 000 грн або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Крім того, законопроектом пропонується встановити, що виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, карається штрафом від 85 000 грн до 170 000 грн або позбавленням волі на строк до 3 років.

У пояснювальній записці наголошується, що прийняття законопроекту створить умови для недопущення порушення комплексу заходів, пов’язаних із проведенням профілактичних щеплень  проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, зокрема COVID-19, дасть можливість покращити епідемічну ситуацію в Україні, подолати епідемію.

“Життя та здоров’я людей – найважливіше для держави. Ми маємо зробити все потрібне для їхнього захисту, особливо в умовах пандемії. Цей законопроект посилить відповідальність за внесення неправдивих медичних даних про проведене щеплення і забезпечить зовсім інший рівень відповідальності за маніпуляції з довідками про щеплення. Ми виконуємо рішення РНБО схвалене Указом Президента України щодо посилення відповідальності за підроблення документів про вакцинацію, у тому числі електронних”,

– зауважив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він пояснює, що лише дійсно зроблене щеплення запобігає ускладненням, тяжкому перебігу та смерті від COVID-19. Фейкові папірці чи підробка даних в електронній системі ніяк не допоможе вам при зустрічі із коронавірусною інфекцією. “Від даних в анамнезі пацієнта залежить і тактика лікування, й взагалі ступінь реагування при підтвердженні діагнозу COVID-19”, – додав Міністр.

В Україні наразі доступні три вакцини:

  1. AstraZeneca,
  2. CoronaVac від Sinovac,
  3. Comirnaty від Pfizer.

Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя, але вони працюють лише тоді, коли потрапляють до вашого організму. МОЗ рекомендує записуватись на щеплення вже сьогодні, щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також — людей поруч.

У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19

  1. люди старші 60 років,
  2. люди із супутніми захворюваннями, як-от: цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні хвороби 
  3. ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів.

Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 11 456 848 щеплень. Кожен 5-й дорослий в Україні вже вакцинувався принаймні однією дозою (вакциновано 6 304 016 осіб, з них отримали першу дозу – 6 304 014 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 5 152 834 особи (із них 2 людини отримали першу дозу за кордоном).

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням

 

КМУ 

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

2 дні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

3 дні ago

Настройки прицела и прочие параметры игрока w0nderful

Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…

3 дні ago

Порядок дій при порушенні умов договору: право та захист інтересів

Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…

3 дні ago

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

1 тиждень ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

2 тижні ago