Це цікаво

За яких умов можуть змусити сплатити вартість отриманої субсидії

Право на субсидію мають ті домогосподарства, у яких плата за комуналку більша за визначений розмір.

Обов’язковий відсоток платежу за комунальні послуги розраховується індивідуально для кожної сім’ї і включає:

  1. середньомісячний сукупний дохід домогосподарства, який ділиться на кількість членів родини, що проживають,  і визначається середньомісячний дохід на одну особу;
  2. такий дохід ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць;
  3. а вже отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

А далі обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства. Для отримання субсидій подається заява і декларація.

Не отримають субсидію ті, хто протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням

  1. набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку тощо 
  2. оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 50 тис. гривень;
  3. якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда)

Також там чимало інших вимог, зокрема:

  • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді:
  • за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
  • нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
  • ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Звичайно, якщо така особа не студентом денної форми навчання.

Також субсидію не дадуть при наявності боргів за комуналку, боргів по аліментах тощо.

Чиновники активно розробляють спосіб перевірок тих, хто отримує субсидію.

Міністерство фінансів України підготувало наказ Методики верифікації державних виплат малозабезпеченим родинам.

У наказі ідеться про те, що для Здійснення верифікації державних виплат буде використовуватися  інформація, одержана від банків стосовно здійснення операцій з купівлі.

Методика загалом визначає принципи перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та здійснення державних виплат малозабезпеченим сім’ям, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Зокрема перевірять, чи купляла родина протягом 12 місяців перед зверненням за допомогою будинок, землю, квартиру тощо. Також перевірять, чи не було разових покупок на суму понад 50 тис. грн.

При цьому Кабінет Міністрів схвалив і вніс до парламенту законопроект, який передбачає перевірки для отримувачів соціальних послуг.

Отже, якщо пройшовши складну перевірку, особі таки вдалося отримати субсидію, за яких умов можуть примусити віддати надані кошти.

Повернення державі наданої субсидії

Згідно з законом «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» передбачається проведення трьох видів верифікації:

  1. превентивної
  2. поточної 
  3. ретроспективної

Поточна верифікація передбачає систематичну діяльність з аналізу даних щодо реципієнтів, встановлення відповідності повідомленої інформації з урахуванням змін соціального та фінансово-майнового стану реципієнтів.

Під час поточної верифікації здійснюється виявлення невідповідностей у джерелах інформації, що надається суб’єктами надання інформації, фактичним даним про реципієнта та/або вимогам законодавства, що впливають на визначення права на отримання та розмір державних виплат.

Ретроспективна верифікація передбачає верифікацію інформації про реципієнтів, яким завершено державні виплати за період, що не перевищує трьох років до дня завершення таких виплат.

У законі прописано, що у разі виявлення недостовірної інформації, наданої реципієнтом, на підставі якої було призначено, нараховано та/або здійснено державні виплати, органи, що здійснюють державні виплати, надсилають таким реципієнтам вимогу щодо повернення неправомірно або надміру отриманої державної виплати.

У наказі № 39/283/90/5 від 29.12.97  «Про затвердження Порядку повернення коштів,  надміру виплачених за призначеними субсидіями» зазначено, що при виявленні порушень чиновники мають подати до суду стосовно необхідності повернення коштів субсидії.

Терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються органом соціального захисту населення в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.

Також перевірять наявність у складі сім’ї трьох і більше дітей віком до 18 років.

Методикою також визначено етапи здійснення верифікації державних виплат малозабезпеченим сім’ям.

Відзначимо, що під державними виплатами тут розуміється:

1) державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

2) допомога на отримання економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї (далі – допомога).

Проєкт методики верифікації

 

за матеріалами СЮГ

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

1 день ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

2 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago