Юридичні консультації

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску необхідно виконувати в першу чергу, адже вони мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями. Виняток — виплата заробітної плати.

Нагадаємо, що правові та організаційні засади щодо збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати регулює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Ризики для роботодавця

При наявності заборгованості по сплаті ЄСВ контролери надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки) згідно п. 3 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

Вимогу про сплату боргу вважають узгодженою, тобто вона набирає чинності, якщо протягом десяти календарних днів з дня її надходження платник ЄСВ:

  • не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів з нарахованою пенею;
  • не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку;
  • не сплатив узгоджену суму боргу (з дня отримання відповідного рішення податкового органу або суду) після спливу останнього дня відповідного строку.

При узгодженні вимоги податківці протягом десяти робочих днів надсилають за Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI до органу Державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки) для примусового стягнення. Після чого блокують рахунки, в т. ч. карткові, арештовують майно, обмежують виїзд за кордон посадових осіб боржників чи самих ФОПів — боржників.

Ризики для працівника

До страхового стажу працівника зараховують тільки ті періоди трудової діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

Отже, період, за який наявна заборгованість з єдиного внеску, не зарахують до страхового стажу до повного погашення боргу.

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: ЄСВ

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

7 днів ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago