Це цікаво

Законопроект №1210 – добро чи зло?

Навколо даного законопроекту точиться дискусія та запекла боротьба одних за його прийняття та необхідність, та інших – проти та зазначення його шкідливості та заперечення його доцільності.

Ми не будемо ставати на бік якоїсь однієї сторони , проте намагатимемося довести до нашого читача думки різних сторін. Зазначимо лише, що прихильників Законопроекту мало, і це або його автори, або наближені до них чиновники. Наразі вся бізнес-спільнота та опозиція проти.

До вашої уваги думка бізнесу України, виражена Федерацією роботодавців України.

Хоча ніхто не бачив його остаточну редакцію і ці епічні всього якихось 560 сторінок тексту дрібним шрифтом. І уявіть собі нашого втомленого від виробничих проблем підприємця, на якого звалиться цей закон і у якого немає грошей на юрслужбу і фінконсультантів. Що він вибере – розбиратися, піти в тінь або переїхати в Польщу? І хоча там закладені деякі позитивні «плюшки», зокрема для малого бізнесу пройшло збільшення верхніх лімітів для Фопів, але для підприємств на загальній системі оподаткування, на яких тримається економіка і за рахунок чиїх податків збирається бюджет, вирішили закрутити гайки!

Включається горезвісний “людський фактор” – податкова зможе при перевірках за власним розсудом інтерпретувати госп. діяльність підприємств і конкретних госп. операцій, і інспектор буде ОСОБИСТО вирішувати обґрунтовані економічно ваші операції, враховувати їх або. І сильно автори закону впевнені в кваліфікації перевіряючих? Можемо тільки уявити тепер, як зросте для бізнесу вартість перевірок.

 Раз вину чи її відсутність тепер визначає податковий орган, то скоро над будь-яким директором буде висіти ризик бути незрозумілим для інспектора у разі, якщо він зважився на додаткові, раніше не визначені, види діяльності або розширення лінійки продуктів. Що може спричинити звинувачення в нікчемності правочину, блокування податкових накладних, непідтвердження витрат і податкового кредиту!

Якщо зараз дії податкової можна оскаржити в суді і спробувати відбити штраф (адже після перевірки є 10 днів, щоб розібратися в акті і подати заперечення, які повинні розглянути і тільки після цього винести рішення-повідомлення з сумою штрафу), то згідно з новим законом – відразу акт та нарахування штрафу! А потім – іди, судися, якщо не згоден! 

При цьому, навіть якщо ти потім виграв суд, податкова перестане нести відповідальність за свої помилкові, надумані і невірні штрафні санкції!

Виростають в рази розміри штрафів та розширюється сфера їх застосування!

Продовжувати можна довго, я торкнувся лише малу частину запитань до закону 1210 з розділу про адміністрування податків. А там ще розділ про BEPS (розмивання податкової бази і виведення прибутку з-під оподаткування), ресурсний розділ і т.і

Розумію, звичайно – адже якщо все це звалити разом і перемішати, то вийде протягнути набагато більше фіскальних тортур. Але це все явно не про економічне зростання! І про це чудово знає автор з / проекту – голова профільного комітету ВР, Данило Гетьманцев, якому і до першого читання, і перед другим криком кричало бізнес спільноту про можливі згубні наслідки! Зауваження писали всі, хто розуміє ризики його прийняття, зокрема Федерація роботодавців України. Частина з них, треба визнати, були враховані. Але тільки частина … І тепер ФРУ наполягає, щоб президент ветував закон 1210 і збирає завтра на публічне обговорення його авторів, представників Мінфіну, ДФС, експертів з податкових питань, власників підприємств, фіндиректорів, головних бухгалтерів та всіх, кого хвилюють наслідки його прийняття. 

ФРУ

Більше матеріалів за даною темою:

Гетманцев: законопроект №1210 – це системне доопрацювання ПКУ

Чому законопроекти №1210 та №1209-1 є нелегітимними? Позиція Ніни Южаніної

Законопроект №1210. Аналіз основних змін до податкового законодавства

Законопроєкт №1210 може повернути диктат податкової щодо бізнесу

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

22 години ago

Настройки прицела и прочие параметры игрока w0nderful

Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…

22 години ago

Порядок дій при порушенні умов договору: право та захист інтересів

Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…

2 дні ago

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

1 тиждень ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

1 тиждень ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

4 тижні ago