Депутати пропонують заборонити слідчим і прокурорам повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення негласного слідчого (розшукової) дії, якщо в клопотанні не зазначено нові обставини , які не розглядалися слідчим суддею.
Відповідні зміни в ч. 5 ст. 248 КПК запропоновані законопроектом № 8555 , який був розглянутий на засіданні Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За результатами розгляду Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу.
Метою законопроекту є вдосконалення порядку розгляду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
На практиці досить часто ініціатори клопотання, ігноруючи рішення слідчого судді про відмову у задоволенні клопотання, неодноразово звертаються з тим же самим клопотанням, навіть не усунувши недоліки, які були причиною відмови.
Тому, право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.
Право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.
Таким чином, варто на законодавчому рівні встановити обов’язок слідчого, прокурора при повторному зверненні з клопотанням про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій зазначати нові обставини, які не розглядались судом.
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…