Ініціативи законотворців

Зареєстровано законопроект стосовно примусу роботодавців своєчасно виплачувати зарплату

Народний депутат України С.М.Каплін 25.07.2017 року вніс на розгляд ВРУПроект Закону про внесення змін до статті 168 Податкового кодексу України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати“за №7003

 Метою законопроекту є забезпечення конституційних прав працівників на своєчасне та в повному обсязі отримання заробітної плати.

За даними Держстату України, станом на 01.02.2017 кількість працівників економічно активних підприємств, відносно яких порушено право на своєчасне одержання заробітної плати, перевищила 110 тис. осіб, а сума заборгованості зросла до 1907,6 млн грн. При цьому 870,3 млн грн зарплатних боргів припадає на економічно активні підприємства.

На виконання завдань законопроекту пропонується внести ряд змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які:

– посилюють відповідальність роботодавця за затримку заробітної плати;

– забезпечують належний законодавчий захист права працівника на своєчасне отримання винагороди за працю;

– гарантують працівнику позачергове отримання заборгованої заробітної плати та грошової компенсації збитків, понесених ним внаслідок порушення строків її виплати.

Проектом пропонується виключити пп.5 п.1 ст 168 ПКУ, а саме:

“168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.”

Також змінити слова “нарахованих” на “виплачених” в ст. 168 ПКУ. А це означає, що за умови прийняття законопроекту, роботодавець сплачуватиме податки з фактичних виплат працівнику, а не з нарахувань. Тобто, таким чином стимулюватимуть роботодавця і податки своєчасно сплачувати і зарплату виплачувати без затримок.

Детально із змінами можна ознайомитися тут

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

7 днів ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago