Одна з найбільш затребуваних професій у Німеччині – програміст. За даними порталу Statista, на даний час IT-фахівець у середньому заробляє 5000 євро на місяць брутто. На цьому прикладі і покажемо, скільки залишається у нього “чистими”, тобто нетто, – після сплати податків.
Тонкий розрахунок
Одразу зауважимо, що на податкову ставку – а в Німеччині вона варіюється від 14 до 42 відсотків – впливає не тільки розмір зарплати, а й сімейний стан. Утім, у розглянутому нами прикладі зустрічається ставка 12,72 відсотка – вона з’являється в результаті вирахування допомоги на дітей, з якої в Німеччині податки не стягуються.
Особи, які не перебувають у шлюбі і не мають дітей, сплачують більше податків, ніж сімейні люди. Так, при щомісячному доході в 5000 євро брутто у програміста, який не перебуває в шлюбі і не має дітей, після сплати всіх податків і соціальних відрахувань, на руках залишається 2923,32 євро. У його одруженого колеги чи одруженої колежанки з дітьми – 3361,50 євро.
Які податки платять німці
Левова частка припадає на податок на прибуток. У першому випадку він становить приблизно 21 відсоток, у другому – 13 відсотків. У цифрах: холостяк (незаміжня дівчина) віддає трохи більше тисячі євро від своєї зарплатні на сплату податку на прибуток. Колега з родиною – близько 636 євро.
У нашому прикладі не розглядається церковний податок, який в Німеччині платять віруючі двох конфесій – католицької та протестантської. У середньому рівень податкової ставки становить 9 відсотків (в Баварії – 8). Якщо людина приїхала з України і сповідує православ’я, то церковний податок вона не сплачує.
А ось соціальні відрахування повинен робити кожен. На їхній розмір сімейний стан сильно не впливає. У розглянутому нами прикладі програміст відраховує до пенсійного фонду, на медичне страхування, страхування на випадок необхідності догляду та безробіття щомісяця від 986 (сімейний) до 997 євро (той, хто не перебуває в шлюбі). У підсумку на руках у нього залишається 67 відсотків (сімейний) або 59 відсотків (який не перебуває в шлюбі) від зарплати.
Джерело: DW
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…