Ініціативи законотворців

Збільшення лімітів доходів та збільшення кількості найманих працівників ФОП: Законопроєкт вже в Раді

Чергову спробу навести лад на ринку праці та вивести його з «тіні» вирішили зробити народні депутати від «Слуги Народу» Олексій УстенкоОлена Шуляк та Віталій Безгін, які зареєстрували у Верховній Раді законопроект №5466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання виведення ринку праці з тіні».

Документ вивчатиме Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

Автори законопроекту скаржаться, що встановлені сьогодні Податковим Кодексом України граничні обсяги доходів для платників єдиного податку другої групи – 5 004 000 грн, та третьої групи – 7 002 000 грн не тільки не стимулюють платників єдиного податку створювати робочі місця, але і змушують приховувати реальну заробітну плату найманим працівникам, звітуючи про мінімальну.

Зокрема, платник єдиного податку 2 групи, який має 10 найманих працівників і сплачує їм середню заробітну плату по Україні 11596,60 грн (за даними Держстату у 2020 році), повинен нести витрати тільки на оплату праці – суму, що становить більше 1/3 граничного обсягу доходу за рік, але в сумі доходу ще знаходиться оренда приміщень, техніка тощо (в залежності від виду діяльності).

За розрахунками нардепів, запропонована ними модель дозволить усунути ризики діючої моделі, зокрема, щодо переходу частини платників податків у тінь та втрати бюджетом близько 5,4 млрд гривень щороку. Наявність нових правил сприяє створенню нових робочих місць і додатковим надходженням до бюджету по ПДФО, ЄСВ та військовому збору.

Проектом запропоновано:

– введення максимальної кількості штатних працівників, які можуть одночасно перебувати у трудових відносинах з фізичною особою – підприємцем, з числа платників єдиного податку 1 групи – до 3 осіб;

– збільшення максимальної кількості штатних працівників, які можуть одночасно перебувати у трудових відносинах з фізичною особою – підприємцем, з числа платників єдиного податку 2 групи – з 10 до 20 осіб;

– збільшення граничних обсягів доходів, що дають право застосування спрощеної системи оподаткування платників єдиного податку 1-3 групи, на 85 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожну штатну одиницю, якій нараховувалась основна заробітна плата, не менше подвійного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року; 

закріплення максимально допустимого граничного розміру обсягу доходу при застосуванні даного механізму:

1) перша група (фізичні особи – підприємці) до 422 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; (цього року це 2 532 000,00 грн)

2) друга група (фізичні особи – підприємці) до 1089 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; (цього року це 6 534 000,00 грн)

3) третя група (фізичні особи – підприємці) до 3300 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. (цього року це 19 800 000,00 грн)

 

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

20 години ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

5 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago