На початку травня нардепи мали б прийняти за основу і в цілому законопроєкт №7311 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану”.
Нагадаємо, що ініціатором цього закону є прокремлівський політик Д. Гетманцев, який зареєсстрував цей законопроект 24 квітня 2022 року.
Але за повідомленням Железняка у його Телеграм-каналі цієї події не станеться. Наразі немає єдиної точки зору щодо необхідності впровадження норм цього проєкту Закону.
Нагадаємо, що законопроєктом пропонувалися, зокрема, такі зміни до ПКУ та МКУ:
1) встановити можливість та порядок оформлення відшкодування сум ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики;
2) врегулювати деякі питання благодійної допомоги;
3) збільшити розмір військового збору з 1,5% до 3%. При цьому пропонується тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, звільнити від оподаткування військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації;
4) врегулювати питання проведення камеральних перевірок на період дії воєнного, надзвичайного стану;
5) відновити перебіг строків, визначених ПКУ та зупинених на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, зокрема в частині дотримання строків подання звітності;
6) врегулювати питання обліку поворотної фінансової допомоги для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 Розділу XX «Перехідні положення» ПКУ;
7) тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на виробництво спирту етилового неденатурованого дозволяється виробництво спирту етилового денатурованого та/або біоетанолу на підставі ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого, а суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на виробництво спирту етилового денатурованого, дозволяється виробництво біоетанолу;
8) у частині митних платежів відновити оподаткування, яке було скасоване Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану»:
- для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за тиждень в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом та ПДВ до бюджету не надійшло 417 млн гривень; в структурі імпорту значну частку займають товари не першої необхідності);
- для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (за перший тиждень в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло 350 млн гривень; наразі щоденно сума пільг становить понад 100 млн грн, ввезено більше 3 тисяч автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміум класу);
- для підприємств, що не сплачують ввізне мито.
Коли наберуть чинності зміни?
За законопроєктом, цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:
- змін до пункту 82 підрозділу 2 та пункту 41 підрозділу 5 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, які набирають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього Закону;
- змін до підпункту 1.3 пункту 161 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, які набирають чинності з 1 червня 2022 року.