Головна » Бухгалтеру » Консультації » Зміна цільового призначення землі: відеоролік від МінЮсту
Держоргани інформують Консультації

Зміна цільового призначення землі: відеоролік від МінЮсту

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Міністерство юстиції України презентувало сьомий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» на тему «Право власності на землю». Відеоматеріал створений за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

«Я МАЮ ПРАВО!» – загальнонаціональний правопросвітницький ТВ проект, спрямований на підвищення рівня правової обізнаності громадян.

У сьомому випуску роз’яснюється, як українцям, які володіють земельними паями або земельними ділянками, захистити свої права та не стати заручниками шахраїв. 

Конституція України відокремлює землю від інших об’єктів нерухомості і запроваджує принципи її особливої охорони. Так, згідно із 14-ою статтею Конституції, право власності на землю гарантується, воно може набуватися і реалізуватися громадянами, юридичними особами та державою, виключно відповідно до закону.

Під час державної реєстрації земельної ділянки їй обов’язково присвоюється унікальний кадастровий номер і зберігається за нею протягом усього часу існування. Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України. Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера. Скасований кадастровий номер земельної ділянки не може бути присвоєний іншій земельній ділянці.

Також у випуску пояснюється, які права має власник земельної ділянки при укладанні договору оренди.

Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Договір оренди землі укладається у письмовій формі та за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

МінЮст


Поділіться з друзями - підтримайте проект