Структура реєстраційного (облікового) номера платника податків в органах ДПС невдовзі зміниться. Це виглядатиме так: 

XX000000К, де:

– XX – приймає значення 77 – для платників податків – резидентів,

або

– XX – 88 – для платників податків – нерезидентів;

– 000000 – порядковий номер;

– К – контрольний розряд, який формують за алгоритмом, визначеним ДПС.

Вже скоро можна в податковому номері платника розпізнати статус резидента (нерезидента).

Реєстраційні (облікові) номери платників податків, які були надані платникам податків контролюючими органами раніше, не змінюються протягом усього періоду перебування на обліку в контролюючих органах таких платників податків, за винятком випадків зміни на код за ЄДР.

Оновляться і деякі форми, а саме:

  1. № 1-ОПП “Заява (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів);
  2. № 1-РПП “Заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток”;
  3.  № 5-ОПП “Заява (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність)”;
  4. № 11-ОПП “Повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків”;
  5. № 8-ОПП “Заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків”.

Детальніше про Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, В Наказі Мінфіну від 24.06.2020 р. № 323.

Змінами передбачено і багато іншого:

  •  Якщо адвокат або судовий експерт провадить незалежну профдіяльність індивідуально (не в складі державної спеціалізованої установи чи іншої юридичної особи) не з дати видачі відповідного свідоцтва, то для підтвердження періодів, протягом яких незалежна професійна діяльність не провадилась, подаватимуть документ відповідного уповноваженого органу чи витяг з реєстру, яким забезпечується реєстрація незалежної професійної діяльності, із зазначенням дат зупинення та поновлення права на заняття незалежною профдіяльністю або дат зміни організаційної форми відповідної діяльності.
  •  Відокремлені підрозділи юридичної особи подаватимуть інформацію про об’єкти оподаткування, що знаходяться на їх балансі самостійноЮридична особа інформуватиме про всі об’єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.
  •  У ф. № 20-ОПП надаватимуть інформацію про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання ф. № 20-ОПП застосовуватимуть принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування (наприклад, якщо подаватимуть інформацію про об’єкти оподаткування – офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, то достатньо буде надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).

Принцип укрупнення інформації не застосовуватимуть до об’єктів рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у ф. № 20-ОПП надають інформацію і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Інформацію про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, можна буде надати в ф. № 20-ОПП як узагальнену з типом об’єкта оподаткування “автомобільні транспортні засоби” та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі “Реєстраційний номер об’єкта оподаткування.

Форму № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному держоргані без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна), подаватимуть до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графа 12 “Реєстраційний номер об’єкта оподаткування” ф. № 20-ОПП не заповнюватимуть.

  • Платники податків зможуть переглянути інформацію про об’єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, в приватній частині Електронного кабінету.

Наразі, 10.07.2020р, Наказ не оприлюднений. А набуде він чинності через 10 днів з моменту оприлюдення.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 дні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 дні ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

2 дні ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

1 тиждень ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

1 тиждень ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

1 тиждень ago