Ініціативи законотворців

Зміни в податковій звітності ПДФО та ЄСВ, зміни ПКУ. Нове життя з нового року.

Вчора у другому читанні було прийнято вже скандальні заонопроекти, щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб №1072 та Законопроект про внесення змін до закону №2464 (Закн ЄСВ) за №1057.

Пропонуємо вам думку експерта, Віце-президента, голови Комисії з питань екномічної політики в Украинській спілці промисловців та підприємців Ю.Довговоз

По 1073:

З позитиву:
  1. Збільшили граничний обсяг доходу для 2 групи платників єдиного податку з 1 500 000 до 2 500 000 грн.
  2. Відтермінували строки застосування штрафних санкцій по акцизному податку з реалізації пального та обліку відповідних операцій, врегулювали питання щодо перенесення залишків пального у нову систему через виправлені 2-і примірники акцизних накладних або просто зареєструвати другі примірники акцизних накладних за умови, що перші примірники були зареєстровані відповідно до п.23 підрозділу 5 (розподіл залишків пального між акцизними складами).

З негативу (хоч і покращеного після другого читання):

  1. Більш детально розписали послуги зв’язку та додали телекомунікаційну діяльність (зв’язок, обслуговування та експлуатація мереж тощо).
  2. З дати введення в дію Закону (через 6 місяців з дати, наступної після опублікування Закону), незалежно від обсягу доходу, з вимогою застосовувати РРО залишаються (на базі чинних норм ПКУ) ФОП 2-4 групи, які здійснюють діяльність:
– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.
 
З 1 жовтня 2020 року на застосування РРО додатково переходять ФОП 2-4 груп єдиного податку, що здійснюють :
– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
– роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД)
– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”;
– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування (група 55.10 КВЕД);
– реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
З 1 січня 2021 року на застосування РРО додатково переходять, незалежно від обсягу доходу, всі інші ФОП 2-4 групи єдиного податку.
 
3) Кешбек передбачений №1073. Александр Громыко та компанія псевдоекспертів РПР (Ілля Несходовський та Oleg Getman) знайшов аргументи застосування цього інструментарію.

По 1053-1:

1.

  1. Залишається кешбек. Правда, збільшений поріг покупки – до 850 грн. Тобто мисливці за компенсацією з бюджету можуть починати подавати скарги при вартості товарів за чеком понад 850 грн.
  2. Трохи знижені штрафи за відсутність чека і інші штрафи, але зате кількість видів штрафів не тільки не зменшилася, а й навпаки, збільшилася (контрольні стрічки, КОРО, відсутність програмування товару та іншу гидоту зберігають), і додаються нові види штрафів – які насправді старі, і від яких бізнесу вдалося відбитися за “жахливо страшних” попередники (респект Ніна Южаніна, Oksana Prodan і іншим депутатам, які підтримали в попередньому скликанні виключення цієї норми із Закону України № 265).

УВАГА! – завдяки виправленню н.д. від Слуги народу (природно) Діденко Юлії Олександрівні (реєстр. картка № 256) розширена норма щодо обліку товарів та штраф за РЕАЛІЗАЦІЮ ТОВАРІВ, ЯКІ НЕ ВРАХОВАНО в установленому порядку – 200% вартості товару на тих, хто займається реалізацією лікарських засобів, виробів медичного призначення, виробів з дорогоцінних металів, технічно складних побутових товарів.

Зменшення штрафів супроводжується перехідним періодом: до 1 жовтня 2020 року – штрафи за невидачу чека 10-50% вартості товару, після цієї дати – 100-150%.

Це коротко. Решта сюрпризи попереду.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Логістика вантажних перевезень між областями України

Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…

1 тиждень ago

Як оскаржити висновок моніторингу ДАСУ: основні кроки

  Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…

2 тижні ago

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

2 тижні ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

1 місяць ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

1 місяць ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

1 місяць ago