Вчора у другому читанні було прийнято вже скандальні заонопроекти, щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб №1072 та Законопроект про внесення змін до закону №2464 (Закн ЄСВ) за №1057.
Пропонуємо вам думку експерта, Віце-президента, голови Комисії з питань екномічної політики в Украинській спілці промисловців та підприємців Ю.Довговоз
По 1073:
- Збільшили граничний обсяг доходу для 2 групи платників єдиного податку з 1 500 000 до 2 500 000 грн.
- Відтермінували строки застосування штрафних санкцій по акцизному податку з реалізації пального та обліку відповідних операцій, врегулювали питання щодо перенесення залишків пального у нову систему через виправлені 2-і примірники акцизних накладних або просто зареєструвати другі примірники акцизних накладних за умови, що перші примірники були зареєстровані відповідно до п.23 підрозділу 5 (розподіл залишків пального між акцизними складами).
З негативу (хоч і покращеного після другого читання):
- Більш детально розписали послуги зв’язку та додали телекомунікаційну діяльність (зв’язок, обслуговування та експлуатація мереж тощо).
- З дати введення в дію Закону (через 6 місяців з дати, наступної після опублікування Закону), незалежно від обсягу доходу, з вимогою застосовувати РРО залишаються (на базі чинних норм ПКУ) ФОП 2-4 групи, які здійснюють діяльність:
По 1053-1:
1.
- Залишається кешбек. Правда, збільшений поріг покупки – до 850 грн. Тобто мисливці за компенсацією з бюджету можуть починати подавати скарги при вартості товарів за чеком понад 850 грн.
- Трохи знижені штрафи за відсутність чека і інші штрафи, але зате кількість видів штрафів не тільки не зменшилася, а й навпаки, збільшилася (контрольні стрічки, КОРО, відсутність програмування товару та іншу гидоту зберігають), і додаються нові види штрафів – які насправді старі, і від яких бізнесу вдалося відбитися за “жахливо страшних” попередники (респект Ніна Южаніна, Oksana Prodan і іншим депутатам, які підтримали в попередньому скликанні виключення цієї норми із Закону України № 265).
УВАГА! – завдяки виправленню н.д. від Слуги народу (природно) Діденко Юлії Олександрівні (реєстр. картка № 256) розширена норма щодо обліку товарів та штраф за РЕАЛІЗАЦІЮ ТОВАРІВ, ЯКІ НЕ ВРАХОВАНО в установленому порядку – 200% вартості товару на тих, хто займається реалізацією лікарських засобів, виробів медичного призначення, виробів з дорогоцінних металів, технічно складних побутових товарів.
Зменшення штрафів супроводжується перехідним періодом: до 1 жовтня 2020 року – штрафи за невидачу чека 10-50% вартості товару, після цієї дати – 100-150%.
Це коротко. Решта сюрпризи попереду.