Розмір. Для фізосіб-«єдинників» І, ІІ й IV груп планується запровадження ВЗ у розмірі 10% від 1 МЗП у розмірі на 1 січня звітного року (у 2024 році – 710 грн, а у 2025 році, як планується проєктом Закону про держбюджет, – 800 грн), а для ІІІ групи – 1% від суми отриманого доходу.
Порядок сплати. Фізособи-“єдинники” І, ІІ й IV груп мають сплачувати ВЗ шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, а ІІІ група – за результатами звітування за квартал, протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу.
Звітування. Суми сплаченого ВЗ потрібно буде відображати в декларації з ЄП для відповідної групи, тобто не йдеться про окремі види звітів з ВЗ для ФОПів.
Правила щодо ВЗ для ФОПів почнуть діяти з 1 жовтня 2024 року. Тобто вперше фізособи-“єдинники” І, ІІ та IV групи повинні будуть сплатити аванс з ВЗ у відповідних розмірах вже за жовтень до 20 жовтня.
Звісно, для сплати ВЗ потрібно буде дізнатися інформацію про реквізити рахунку на сайті ДПСУ (як тільки вона з’явиться від податківців, ми розповімо про неї в наших новинах). Ця інформація не буде потрібна лише тим, хто сплачує податки за допомогою єдиного рахунку.
А ще Мінфін має оновити форми декларацій з ЄП для відображення ВЗ усіма ФОПами-“єдинниками”. Про що ми також обов’язково повідомимо, а самі форми – докладно проаналізуємо.
Далі наводимо приклади податкового навантаження для І та ІІ груп у IV кварталі 2024 року.
Приклад 1. ФОП І групи ЄП
Підприємець І групи, який вирішив платити ЄСВ у 2024 році, сплачуватиме незалежно від факту отримання доходу з 1 жовтня:
Загальне податкове навантаження за таких умов у ФОПа І групи у IV кварталі 2024 року становитиме 8318,40 грн. До змін ця сума становила 6188,40 грн.
Приклад 2. ФОП ІІ групи ЄП
Підприємець ІІ групи, який вирішив платити ЄСВ у 2024 році, сплачуватиме незалежно від факту отримання доходу з 1 жовтня:
Загальне податкове навантаження за таких умов у ФОПа ІІ групи у IV кварталі 2024 року становитиме 11670,00 грн. До змін ця сума становила 9540 грн.
Для фізосіб-“загальників” та самозайнятих осіб. Збільшення ставки ВЗ буде впливати й на ФОПів-“загальників” та фізосіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Вони повинні будуть платити ВЗ зі свого чистого доходу в розмірі не 1,5%, як зараз, а вже 5%.
Дивіться у публікації: https://www.buh24.com.ua/u-2025-roczi-na-robotodavcziv-ta-fopiv-chekayut-zminy-u-splati-yesv/
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…
Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…
Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…